پیام نوروزی حجت الاسلام قرائتی به مردم

قرائتی در پیام نوروزی خود به مردم گفت: رسیدگی و كمك به فامیل، قلب و مغز این دید و بازدیدها است. راستی اگر در این دید و بازدیدها به مشكلات یكدیگر نرسیم از بسیاری از بركات محروم خواهیم شد.

فیلمی کمتر دیده شده از حجت‌الاسلام قرائتی

حجت‌الاسلام قرائتی در اوایل دهه 60 همراه با جمعی از مردم و طلاب شهر قم در راهپیمایی کاروان‌های راهیان کربلا شرکت کرد.

نذر کنید در منبرها خواب تعریف نکنید

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: در منبر داد نزنید، آسان صحبت کنید، از مطالبی که گفتن و نگفتن آن جایی را آباد نمی کند پرهیز کنید، برای مسئولان و بزرگان هیات تبیین کنید همانطور که عزاداری امام حسین مهم است، ازدواج جوانان و جهاز دختران هم مهم است، واجب است، باید برخی واجبات فراموش شده احیا شود.

مسجد بسازید ولو بدون گنبد و گلدسته

حتی اگر کسی به درجه انبیاء رسد باید از خداوند قبولی کار خود را بخواهد. سرمایه را نه با خود آورده‌ایم و نه با خود خواهیم برد، امانتی است که او داده و باید در راه رضای او هزینه شود.

برخی شبهه‌ها آدم را از دین خارج می‌کنند

همیشه شماره تلفن یک اسلام شناس همراهتان باشد زیرا برخی شبهه ها می توانند شما را از دین خارج کنند؛ همچنین در این ایام اعتکاف سعی کنید نماز و قرائت نمازتان را به کمک یکدیگر و روحانیون حاضر در اعتکاف درست کنید و هرکسی که به شما ظلم کرده است را ببخشید تا خداوند گناهان شما را ببخشد.

اگر پول ندارید از وقت خود وقف کنید

اگر به دنبال فرهنگ‌سازی وقف هستید باید غیرت دینی داشته باشید، تبلیغ وقف با بخشنامه و آیین‌نامه انجام نمی‌شود، در فیلم‌ها به برکات وقف و نمونه‌هایی از مشکلاتی که به وسیله وقف حل شده است، اشاره کنید. امروز وقف باید در منابع دانشگاهی، در مجلات، در سینما و سایر ابزارهای رسانه‌ای جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

همشهری آیه: قرائتی، چگونه شوهری است؟!

چهارمین شماره از سری جدید همشهری آیه با مصاحبه‌ اختصاصی از حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ محسن قرائتی و دختر ایشان منتشر شد. استاد قرائتی در بخشی از این مصاحبه می‌گوید: «شوهر به درد بخوری نیستم! بیشتر اوقات مجبورم به سفر بروم، همسرم گاهی گلایه می‌کند و می‌گوید این چه زندگی‌ای است؟ البته هر کس او را می‌بیند می‌گوید خوش به حالت، چه حاج آقایی داری!».

محسن قرائتی چطور آخوند شد و چگونه به تلویزیون رفت؟

رئیس وقت صدا و سیما که بعدها اعدام شد؛ بعد از دیدن او گفته بود: «تلویزیون جای هنرمند است نه آخوند». او هم گفته بود: «من، هم هنرمندم هم آخوند». قرار شد اگر قرائتی توانست یک برنامه‌ای اجرا کند که هنرمندان سازمان خوششان بیاید، ماندنی شود.

مفاهیم پنهان کتیبه‌ها در معماری اسلامی

یک کتیبه در قسمتی خاص از مسجد معانی متفاوتی را به نمایش می گذارد. که دامنه آن از مفاهیم کاملا آشکار تا اشارات کاملا رمزی متفاوت است. بنابراین در این میان خوانده شدن یک کتیبه شاید تنها یکی از مفاهیم آشکار را بر مخاطب عرضه کند گویی اینکه شاید حتی درهم تنیدگی حروف به این دلیل است که همین مفهوم آشکار نیز قرار نیست کاملا دم دستی و همچون نوشته های معمولی انتقال یابد.

فیلم: وقتی آقای قرائتی حضار را می‌گریاند

بخشی از سخنان حجت الاسلام قرائتی در مشهد مقدس در جمع روحانیون که چندی پیش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است؛ آقای قرائتی در سخنانی تاثیر‌گذار، خود و به همراه حضار به شدت منقلب شده و می‌گرید.