برای برجام دعا کنید!

دعا کنیم که ان شاء الله پس از تحریم ها ایران به سرزمین واردات تبدیل نشود (و رشد 40 درصدی واردات از اروپا پس از توافق ژنو متوقف شود) بلکه شرایط برای رشد تولید ملی فراهم گردد.

آیا رسیدن به رتبه دوم اقتصادی جهان توهم است؟

در صورت ایجاد تغییراتی اساسی در روند پیشرفت اقتصادی کشور، ایران این ظرفیت را دارد تا بهره برداری صحیح از بخش های کشاورزی، نفت و گاز، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد خدمات، در افق 2050 با دست یافتن به رقم 43 هزار میلیارد دلار تولید، در جایگاه دوم جهان قرار گیرد

پساتحریم یک توهم است

من معتقدم با برداشته شده تحریم‌ها به احتمال قوی واردات 75 میلیارد دلاری کنونی به رقم 100 میلیارد دلار می‌رسد که کمر تولید ملی را خواهد شکست. یک عده‌ای به غلط فکر می‌کنند اروپایی‌ها دنبال سرمایه‌گذاری در ایران هستند درحالی که آنها سرمایه گذاری‌های خود را پیش از این در بازارهای شرق آسیا انجام داده‌اند و الان فقط مشکل فروش مازاد تولید دارند. بنز برای حل مشکل ایرانی‌ها به تهران نیامده است بلکه به فکر حل مشکل خودش است.

با تعلیق تحریم‌ها سرمایه‌گذار خارجی نمی‌آید

اگر در «حالت فوق‌خوش‌بینانه» تمام دستاوردها حفظ بشود و تمام تحریم‌ها لغو بشود چه اتفاقی می‌افتد؟ تاکید کرد: در اینصورت افزایش صادرات نفت خام و افزایش واردات کالاهای خارجی را در پیش داریم. طرف مقابل ما پیش از این سرمایه‌گذاری‌های خود را انجام داده‌است و در نظر دارند و اجناسی که روی دست‌شان مانده است را وارد کشورمان کنند. قصد طرف مقابل و دیگر کشورها، سرمایه‌گذاری در ایران و تولید نیست بلکه در پی واردات و فروش اجناس خود در ایران هستند.

کتاب «اقتصاد مقاومتی» منتشر شد

کتاب اقتصاد مقاومتی: درآمدی بر مبانی، سیاست‌ها و برنامه عمل» ناظر بر مطالبات رهبر انقلاب در حوزه اقتصاد به قلم حجت‌الله عبدالملکی منتشر شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.