ده ویژگی که نشانه کمال عقل است

امام رضا علیه السلام: عقل شخص مسلمـان تمـام نیست، مگر ایـن که ده خصلت را دارا بـاشـد:…سپس فـرمـود: دهمى اینکه احـدى را ننگـرد جز ایـن که بگـویـد او از مـن بهتـر و پـرهیز کـارتـــر است.

کیهان: هجمه دشمنان مایه شکوفایی است

محال است انسان یا جامعه دینی از تقوا و اخلاص و عمل صالح غافل شود و در عین حال بتواند برای بهترین مصلحت‌ها تدبیر و تدارک کند. بالاترین تدبیر در برابر تهدیدها و چالش‌ها و بهترین چاره‌اندیشی برای خروج از مضیقه‌ها و تنگناها، کاربست تقوای فردی و جمعی است.

سه ویژگی مؤمن حقیقی در کلام امام رضا(ع)

نزدیک‌ترین حالتی که بنده نسبت به خداوند دارد حالتی است که در سجده است

کسی در شب قدر به این حدیث عمل نمی‌کند!

آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا با انتقاد از جلسات طولانی‌مدت احیا گفت: در برخی جلسه‌های احیا که پنج الی شش ساعت طول می‌کشد، مردم را خسته می‌کنیم، کاملا که دیگر رمقشان گرفته شد، تازه قرآن‌ها را توزیع می‌کنیم، بگذارند روی سرشان بگویند «بک یا الله».

کتابی که امام زمان(عج) نام آن را انتخاب فرمود

در احادیثی که از ائمه معصومین(ع) در مورد حضرت مهدی(عج) به دست آمده همواره بر این نکته تأکید شده که گشایش مشکل عالم در آخرالزمان در دعای تعجیل در فرج ظهور ذخیره الهی بقیة الله الاعظم(عج) است؛ چنانکه خود حضرت حدود صد سال پیش نگارش کتابی در فواید دعا در فرج را به یکی از علمای برجسته شیعه سفارش دادند و نام آن را «مکیال المکارم» نهادند.

چه کارهایی رزق و روزی را تنگ می‌کند؟

پیامبر عزیز اسلام، ائمه معصومین (ع) و بزرگان دین مبین اسلام در روایات و احادیث گوناگون نسبت به مسائل اقتصادی انسان‌ها صحبت کرده و در سخنان گهربار خود عوامل برکت یافتن و گشایش روزی وهمچنین تنگ شدن رزق و روزی را بیان فرموده‌اند.

سال‌ تحصیلی با قرائت حدیثی از پیامبر (ص) آغاز می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان سراسر کشور در مراسم بازگشایی مدارس با قرائت حدیثی از پیامبر (ص)، اهانت به ساحت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) را محکوم می‌کنند.

خصلت‌های عاقل در نگاه امام رضا(ع)

عالم آل محمد حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در حدیثی ده ویژگی برای مسلمان ذکر می‌کند و می‌فرمایند عقلی کامل نیست مگر این‌که این ده خصلت در او دیده شود.

چهل حدیث درباره روزه و روزه داری

مردم به انجام روزه امر شده‏اند تا درد گرسنگى و تشنگى را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگى آخرت را بیابند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.