شورش اشرافیت بر جمهوریت

حمیدرضا اسماعیلی در کتاب “شورش اشرافیت بر جمهوریت” با نگاهی علمی، حوادث قبل و پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، راهبردها و سازماندهی نیروهای سیاسی را مورد بررسی قرار داده است… فرآیند دستیابی به نامزد انتخاباتی، نقش و تلاش دولت‌های بیگانه و اپوزیسیون، شورش بر جمهوریت و شکل‌گیری برخی مولفه‌های ایدئولوژی تجدیدنظر طلبان، عناوین برخی از فصل‌های این کتاب‌اند.

“کمیته صیانت از آراء” تاکتیکی برای کنارزدن مردم از نظارت بود

یک بخشی از کارکرد اینها این بود که کمیته صیانت از آراء را به بیرون مرزها بکشند و صحبت هایی از کمیته بین المللی می کردند که سازمان مجاهدین انقلاب سال ها قبل و بعد هم به صورت مکرر در بیانیه های مختلف اشاره داشتند یا تبلیغ و گاهی هم تهدید می کردند و این بحثی است که امروز هم مطرح است که اراده خارجی را به کشورهای آزاد به خصوص اراده استکبار را به کشورهای آزاد تحمیل کنند و کارکرد این کمیته ها به همین جهت مغایر استقلال و شأن کشور ماست.

آن 24 میلیون اکثریت مظلوم

یرمرد دلش پر بود. حق هم داشت. از وقتی کاسه و کوزه ها به هم ریخت، همه توجه ها به جانب اقلیتی که فقط و فقط ادعا می کردند نماینده 13 میلیون نفرند اما واقعا نبودند، جلب شده بود. مردم فراموش شده بودند. کسی از علت اختلاف 11 میلیونی و علت شکست هاشمی نمی گفت. کسی نمی گفت مردم چه را نمی خواستند که این چنین رأی دادند و چه چیزی را می خواستند که به میدان آمدند.

ویژه‌نامه‌ی حوادث پس از انتخابات «انعکاس» منتشر شد

ویژه نامه ی حوادث پس از انتخابات نشریه ی انعکاس بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در 184 صفحه و هفت پرونده و با کیفیت بالا منتشر شد.
همچنین به عنوان ضمیمه‌ی این نشریه، نرم افزار چندرسانه‌ایی درباره حوادث پس از انتخابات از سوی بسیج دانشجویی امیرکبیر منتشر شد.

مشارکت 85 درصدی، پتک جمهوریت بر سر دشمنان نظام

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به تثبیت و استقرار دولت افزودند: حضور 85 درصدی ملت در انتخابات پرشور و فراموش ناشدنی 22 خرداد، نشان دهنده اراده، اختیار و احساس مسئولیت مردم در تعیین مسئولان کشور است که همه باید این لطف بزرگ خداوند را نسبت به نظام و انقلاب، شاکر باشند.
ایشان با اشاره به ضرورت درک صحیح پیام های حضور چهل میلیونی مردم در انتخابات و انتخاب یک رئیس جمهور با نصاب جدید حدود 25 میلیونی خاطرنشان کردند: اگر مسئولان کشور و نخبگان و زبدگان سیاسی این پیامها را درک کنند بسیاری از گرهها و مشکلات حل می شود.

گزارش تفصیلی از یک حماسه ملی در حراست از آرا

براين اساس در پي برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري و با توجه به مشاركت حداكثري مردم و تأثير شگرف آن در تحكيم نظام، ترويج و گسترش مردم‌سالاري ديني و تجلي و ظهور دوباره و فراگير دو عنصر توأمان “جمهوريت ” و “اسلاميت ” نظام، شوراي‌نگهبان با درك شرايط و به منظور خنثي‌سازي توطئه‌ها و نيرنگ‌ها و تقويت همدلي‌ها براي نخستين بار در روند بررسي شكايات و اعتراضات، انجام اموري را وجهه همت خود قرار داد كه گزارش تفصيلي آن در دو بخش اقدامات شوراي‌نگهبان و بررسي شكايات جهت تنوير افكار عمومي منتشر مي‌گردد.

تمام بضاعت یک ادعا؟

در جای دیگری به عنوان شاهدی بر برنامه‌ریزی مشخص برای مهندسی آراء به قطع پیامک اشاره می‌شود، منطق این گفته نیز که در چند روز گذشته به وفور به عنوان یکی از شواهد تقلب از آن یاد شده است روشن نیست. به تعبیر منطقیون صغرا و کبرای این گفته نامعلوم است. یعنی اینکه چگونه می‌توان از قطع پیامک به عنوان شاهدی بر تقلب بهره‌جست و یا حتی به عنوان اماره‌ای بر تقلب از آن نام برد؟

شوراي نگهبان توانست از راي 40 ميليوني مردم محافظت كند

حجت‌الاسلام والمسلمين عباس كعبيبا اشاره مراحل رسيدگي به شكايات اظهار داشت: شوراي نگهبان با بي‌طرفي كامل و با استقلال و به صورت حرفه‌اي و حقوقي به وظيفه قانوني و شرعي خود همراه با سعه صدر و شكيبايي عمل كرد. وي افزود: شوراي نگهبان با بررسي دقيق به اعتراضات نامزد‌ها و مردم در راستاي انجام وظيفه خود رسيدگي كرد و در نهايت صحت انتخابات را اعلام داشت.

دانشجویان مشهدی به جنبش مردمی حراست از‌ آراء پیوستند

بدیهی است صبر انقلابی مستضعفین، تا لحظه‌ای ادامه خواهد یافت که اثرات پیروی از خط اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه در رفتار و گفتار آقایان دیده شود و پس از آن کنترل روح انقلابی جوانانی که در این بیست روز، خون دل خورده‌اند و به مصلحت، دم نزده‌اند کار آسانی نخواهد بود!

بسيج دانشجويي دانشگاه صنعتي اميركبير به جنبش حراست از آرا پيوست

اما دشمنان فرو غلتیده در تار و پود مرگ، از ماه ها پیش با پیش بینی چنین رویداد عظیمی، شروع به دست و پا زدنی کردند تا شاید بتوانند شیرینی و آثار این پیروزی بزرگ را کمرنگ کنند. و با كمال تاسف ، منافع شخصی، حقارت ها، نفاق ها، کوته بینی ها و عقده های عده ای از خائنان و جاهلان درونی با نیات شوم دشمنان خارجی هم راستا گردیده و حتی بي عملي و عدم درك زمان و شرايط حساس كنوني و عدم جداسازي خط منطق از آشوب توسط برخي افراد خوش سابقه نيز بر شوري اين آش افزوده و مشکلاتی را برای مردم و نیز بخشی از نظام ایجاد کرده اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.