قصه گل‌هایی که میهمان حریمت می‌شوند

معمولا وقت‌هایی که روبه‌روی ضریح می‌ایستی و در عمق مناجات و آرزوهای دور و دراز فرو می‌روی، گل‌های چهارگوشه ضریح برایت چشم نوازی می‌کند، گل‌هایی که در لابه‌لای غمکده دلت تلالو تازگی، شور، امید و زندگی را زنده می‌کند…

گلهای حرم امام رضا در شبکه چهار

مستند «گلباران آفتاب» به بهانه ولادت امام رضا علیه السلام را سه شنبه ساعت ۱۶:۳۰ روی آنتن می‌برد.

اذانی که ۲ساعت زودتر در حرم گفته شد

موذن پیشکسوت مسجد گوهرشاد می‌گوید: عادت داشتم هر شب ساعت را برای اذان کوک کنم تا خواب نمانم. یک روز همین‌طور نفس نفس می‌زدم و اذان می‌گفتم. متولی موقوفه‌های گوهرشاد عصبانی‌ شد و گفت: هنوز دو ساعت به اذان صبح مانده است.

بدون «وضو» دست به قلم نگرفتم

حجار حرم مطهر رضوی می‌گوید: زمان بازنشستگی سنگ مرقد مطهر امام‌رضا‌ علیه السلام دستم بود، ولی دیگر برایم سخت بود که سر ساعت سر کار بروم. بازنشسته شدم، ولی گفتم که اگر حقوق هم ندهید، این سنگ را تمام می‌کنم.

زیبایی حرم امام رضا(ع) مبهوتم کرد

بانوی هنرمند لاهوری و خادم نمونه فرهنگ رضوی با بیان اینکه زیبایی حرم امام رضا(ع) مبهوتم کرد، گفت: زیارت مثل راه رفتن روی ابرها بود.

روایتی از حضور کاروان رضوی در عمق راهبردی جمهوری اسلامی+عکس

از قبل شنیده بودیم در مناطقی از غرب آفریقا، گروهی از شیعیان با رهبری شخصیتی که گفته می شد سید حسن نصرالله آفریقاست در حال فعالیت های رو به گسترش شیعی و انقلابی هستند.فردی که به واسطه آشنایی با انقلاب اسلامی ایران شیعه شده بود(و به نقلی دیگر، شیعه بوده و رفع تقیه کرده بود) و ظرف حدود سی سال جریانی را سازماندهی کرده که تعداد انگشت شمار شیعیان نیجریه را به بیش از 10 میلیون نفر رسانده بود.

2 شرط مهم برای خادمی حرم امام رضا

ما در حوزه کاری خودمان در جارو کشیدن توفیق داریم،‌ کف حرم را تمیز می‌کنیم و البته طبق فرمایش خود آقا علی بن موسی الرضا(ع) حق نداریم، مهمان خود را به کار بگیریم، ولی سایرین که ابراز تمایل به این کار می‌کنند، ما می‌گوییم نیت کن ما به جای شما جارو می‌کشیم، برخی حاجت دارند و برخی علاقه‌مند، امیدوارم همه حاجت روا شوند.

ساعاتی با خادم افتخاری حرم امام رضا(ع)

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی هر بار که به آستان فرشته پاسبان حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (علیه السلام) مشرف می‌شوند با چشمانی اشک بار و مشتاق دیدار یار اذن دخول را قرائت می‌کنند و به پابوسی حضرت می‌رسند.

خادمی كه كارش كتابت اين بارگاه قدسی بود

معمولا مي‌گويند فلان روز به دنيا آمدم، اما به دنيا آمدن من سه بار اتفاق افتاده است. يك بار در سال 1342 در قوچان فرزند محمد محترم، يكبار در سال 1348 كه در جهان تئاتر تولد يافتم و يك بار هم در سال 1370 در مسجد گوهرشاد حرم امام رضا(ع) که تصميم گرفتم آثار ويژه ايشان بسازم. همان طور كه در مقدمه بار باران گفتم، تمام آرزویم اين بوده كه يك روزي من را به همين نام بخوانند. كه خادمي بود كه كارش كتابت اين بارگاه قدسي بود.

دلایل شهرت امام هشتم به «رضا»

در مورد اعطای لقب رضا به امام هشتم آمده است: بدان جهت آن حضرت را رضا نامیدند که او از خدا در آسمانش رضا بود و برای پیامبر و ائمه در زمین رضا بود و نیز گفته‌اند چون مخالف وموافق گرد آن حضرت بودند وی را رضا نامیدند. همچنین گفته‌اند چون مأمون بدان حضرت، رضایت داد وی را رضا گفته‌اند.