آنکارا دنبال آتش‌بس پیش از انتخابات است

یک روزنامه فرامنطقه‌ای نوشت که مقامات سیاسی ترکیه در تلاشند، پیش از برگزاری انتخابات زودهنگام، میان حزب عدالت و توسعه و پ‌ک‌ک، آتش‌بس برقرار کنند.

انتخابات ترکیه و موانع پیش رو

یکی از مهمترین موانع پیش روی حزب عدالت و توسعه برای به دست آوردن پیروزی حیاتی در انتخابات پیش رو، چگونگی مواجهه با کردها و جلب دوباره اعتماد آنهاست.

انفجار مقابل ساختمان حزب «اردوغان»

پ‌ک‌ک چند بمب دست‌ساز مقابل ساختمان حزب عدالت و توسعه در «شانلی اورفا» واقع در جنوب ترکیه منفجر کرد.

آغاز نبرد تن به تن انتخاباتی در ترکیه

شمارش معکوس برای دولت ترکیه آغاز شده است اما هر چه روی تقویم به چهارم شهریور، ضرب‌الاجل تشکیل ائتلاف نزدیک‌تر می‌شویم، تنها مطمئن‌تر خواهیم شد که این 45 روز بیشتر از آنکه زمانی برای کنار آمدن احزاب پیروز انتخابات هفتم ژوئن باشد برای عدالت و توسعه فرصتی بود تا رقبا را از میدان انتخابات زودهنگام به در کند.

قمار اردوغان در بحران برای قدرت

“همزمان با تلاش برای تشکیل دولت جدید، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه امیدوار است که از بدترین وضعیت نابسامان کشور در طول بیش از 10 سال گذشته به نفع خود بهره ببرد.”

داووداوغلو: گزینه ائتلاف خط خورده است

نخست وزیر ترکیه اعلام کرد، تمامی گزینه‌های تشکیل دولت ائتلافی را بررسی کرده و به نتیجه نرسیده و حالا اجازه خواهد داد تا تنها با گذشت چند ماه از انتخابات هفتم ژوئن، انتخابات زودهنگام برگزار شود.

معمای تشکیل حکومت ائتلافی ترکیه حل نشد

مذاکرات احزاب عدالت و توسعه ترکیه با دو حزب جمهوریخواه خلق و حرکت ملی گرا بی نتیجه ماند و برگزاری انتخابات زودرس بعنوان قویترین گزینه در صد اخبار این کشور قرار گرفت.

رقابت نامزدهای 4 حزب برای ریاست پارلمان ترکیه

نمایندگان چهار حزب راه یافته به پارلمان ترکیه، روز سه‌شنبه برای انتخاب رئیس پارلمان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

حزب اردوغان به حد نصاب 50 درصد نرسید

شمارش نزدیک به 80 درصد آرا حاکی از آن است که حزب عدالت و توسعه توانسته 45 درصد آرا را به دست بیاورد و حزب دموکراتیک خلق‌ که نماینده کُردها است با بدست آوردن بیش از 11 درصد آرا به حد نصاب لازم برای ورود به پارلمان دست پیدا کرده است.

آزمونی سخت برای اردوغان

مردم ترکیه امروز یکشنبه به پای صندوق های رای رفته تا ترکیب جدید مجلس و همچنین دولت این کشور را مشخص کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.