حکم آزادی پسران مبارک صادر شد

دستگاه قضایی مصر حکم آزادی پسران مبارک را صادر کرد.

۳ سال زندان برای مبارک و پسرانش

رییس جمهوری اسبق مصر و دو فرزندش به اتهام سوءاستفاده از اموال کاخ های ریاست جمهوری این کشور به گذراندن 3 سال زندان محکوم شدند.

با دوستان خیانت؛ با دشمنان خباثت

سیاست خارجی ایالات متحده در دهه‌های اخیر همواره بر توجه صرف به منافع این کشور مبتنی بوده است و ساکنین کاخ سفید بار‌ها اثبات کرده‌اند که کوچک‌ترین اعتقادی به پشتیبانی از هم‌پیمانان خود در اوضاع بحرانی ندارند و از هیچ جنایتی برای تقابل با دشمنان خود نیز کوتاهی نمی‌کنند.

فعال انقلابی مصر به ۵سال زندان محکوم شد

دادگاه مصر علاء عبدالفتاح فعال انقلابی مصر را به تحمل ۵ سال زندان محکوم کرد.

وقتی آیه قرآن هم به شیخ تکفیری اثر نکرد

روش هر یک از این گروه‌ها در پست ایست و بازرسی‌ها متفاوت بود، بیشتر این گروه‌ها چه به اعتبار خودروی سیاسی و خارجی بودن ما و یا ملیت ایرانی نهایت احترام را می‌گذاشتند و اجازه عبور سریع را می‌دادند و برخی دیگر سخت‌گیری می‌کردند.

آزادی پسران دیکتاتور مخلوع مصر به تعویق افتاد

مقامات اداره زندان‌های مصر اعلام کردند که آزادی جمال و علاء مبارک دو پسر حسنی مبارک به منظور جلوگیری از خشم معارضان نظام عبدالفتاح السیسی به تعویق افتاده است.

ژئوپلیتیک «شیعه» یا ژئوپلیتیک «مقاومت»؟

ترویج‌‌ دهندگان ابتدایی «هلال شیعی» نسبتی با تشیع نداشته و از قضا هدف‌شان از تکرار این اصطلاح، شیعه ‌هراسی و ایران‌ هراسی بود. این مساله خیلی زود مورد توجه تحلیل‌گران و اندیشمندان برجسته جهان قرار گرفت.

هیکل:«مُبارک» باید محاکمه سیاسی شود

روزنامه‌نگار و تاریخ‌دان سرشناس مصری با اشاره به فساد ساختاری در مصر تاکید کرد که مردم مصر با فساد دولتی روبه‌رو نیستند بلکه با رژیم فاسد سروکار دارند برای همین دادگاه مصر به نتیجه‌ای رسید که اعلام شد.

ملت مصر بود که پیروز انقلاب شد نه اخوان!

در بیداری اسلامی مصر، این اخوان المسلمین نبود که انقلاب و تغییر رأس نظام را رقم زد، بلکه توده‌های تحول‌خواه مردمی به‌ویژه جوانان بودند که مطالبات انقلابی را علنی کرده به میدان التحریر در قاهره و سایر میدان‌ها در شهرها و استان‌های دیگر مصر کشاندند.