مسئولین به میان مردم بیایند و خود را در مقابل نقد بدون سانسور و گزینش نشده مردم قرار دهند.

مصاحبه قسط با محمد جواد معتمدی نژاد دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی به مناسبت پیام رهبر انقلاب به جنبش دانشجویی در شش هشت ۸۱

۴ نکته درباره برجام و عصر پسا برجام

طبیعی است که انتظار هر گونه معجزه اقتصادی در پس تخفیف های تحریمی بعد از اجرای برجام، نشان از خوش بینی و عدم تحلیل درست ماجراست و هر چند ممکن است در برخی برهه های حساس مانند ایام نزدیک به انتخابات، نشانه های خفیفی از رونق اقتصادی برای تقویت جناح غربگرا رخ بدهد.

مردم منتظر ارزان کردن دولت نباشند

وزیر اقتصاد با بیان اینکه زمانی تحریم ها برکشور اعمال شد که کشور در شرایط وابستگی به منابع نفتی و خارجی بود، افزود: ساختار اقتصادی بیمار کشور که قبل از انقلاب به ارث رسیده بود در کنار سیاستهای نامناسب و عدم تعادل در سیستم اقتصادی باعث شده بود که وابستگی کشور به نفت افزایش پیدا کرده بود در این شرایط واردات شدت گرفت و تولید کاهش پیدا کرد.

روحانی: رفع تحریم‌ تا دوماه آینده صورت می‌گیرد

سیاست جدیدی وجود ندارد که بخواهد سیاست های قبلی را کنار بزند، اما ما در یک دوران گذار هستیم، توافق انجام شده و مراحل نهایی آن در حال انجام است که بعد اجرایی خواهد شد. پس از آن تحریم برداشته شده و آثار برداشته شدن تحریم ها را در اقتصاد خواهیم دید.

روحانی سیاست‌های جدید اقتصادیش را رونمایی می‌کند

رییس جمهور سیاستهای جدید دولت برای احیای رونق اقتصادی را امشب و در یک گفتگوی مستقیم تلویزیونی با مردم در میان می گذارد.

روحانی: از رکود خارج شدیم اما ممکن است دوباره به رکود بازگردیم

گزارش‌ها به ما نشان می‌داد که در سه ماهه نخست امسال به دلیل کاهش قیمت نفت و تاخیر در اجرای توافق ممکن است درادامه راه در رونق اقتصادی با مشکلات زیادی مواجه شود.

از خودکفایی در محصولات حیاتی کشاورزی غفلت نکنید

تحولات سیاسی و اقتصادی در کشور نباید موجب غفلت و از اولویت خارج شدن بخش کشاورزی گردد؛ چراکه به فرموده معمار کبیر انقلاب (ره) اساس و پایه استقلال در بخش‌های دیگر اقتصادی، دستیابی به خودکفایی در محصولات حیاتی کشاورزی است. بنابراین به‌مانند بسیاری از کشورهای جهان، کشاورزان و بخش کشاورزی ایران نیز باید مورد حمایت ویژه دولت محترم قرار گیرند.

نامه ۴ وزیر؛ تیر خلاص به ادعای «عبور از رکود»

4 وزیر دولت شهریور ماه گذشته به رئیس خود هشدار دادند که اگر وضعیت اقتصادی و تصمیمات اشتباه بخش های مختلف دولت ادامه پیدا کند، موضوع رکود اقتصادی به یک بحران برای کشور تبدیل می شود؛ بحرانی که ثمره آن بی اعتمادی است.

صادق زیبا کلام، گاج و هیچوقت یک ایرانی را تهدید نکن!

این سوال که آمریکا که در دو دهه گذشته تنها توانسته به دو کشور بی ثبات و ضعیف مانند افغانستان و عراق آن هم با اطمینان از اینکه با مقاومت خاصی مواجه می شود حمله کند چطور امکان این را پیدا می کند که به کشور باثبات و مقتدر منطقه ای مانند ایران حمله کند معمولا از سمت آنان بی پاسخ می ماند . بماند که هم در طرح کروکر-مندز (که راهبرد دولت اوباما در مذاکرات بود) و هم توسط جان کری در مصاحبه اصلی خود پس از توافق وین اعلام شد که سیاست حمله به ایران عملا امکان پذیر نیست چون ابعاد واکنش ایران برای ما قابل پیش بینی نیست!

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.