آیات و روایات درباره مصافحه با دشمن چه می‌گویند؟

از زمانی که مذاکرات رسمی دولتمردان ایران و آمریکا در موضوع هسته‌ای آغاز شد، سؤالی در جامعه جدی شد که بالاخره با دشمن باید مدارا کرد یا نه؟ این سؤال به فراخور اموری که در این ایام رخ داد فراز و فرود یافته اما از اهمیتش کاسته نشده است و اخیراً دست دادن اتفاقی آقای ظریف و آقای اوباما در راهروهای سازمان ملل، این بحث را وارد فاز جدیدی کرد.

لوح‌فشرده «روایت مطهر» منتشر شد

حجت الاسلام سوزنچی در این سلسله نشست ها تلاش کرده اند تا مباحث کتب طرح بینش مطهر را که با تنظیمی جدید نسبت به آثار قبلی شهید مطهری(ره) و با اضافه کردن برخی سخنرانی‌های استاد که تاکنون پیاده نشده‌ بودند، چاپ شده است را با بیانی ساده و روان برای مخاطبان ارائه نمایند.

امام علی علیه السلام

نام امیرالمومنین علی (ع) در قرآن کریم

در میان ما به غلط معروف شده که اسم حضرت علی علیه‌السلام در قرآن نیامده است؛ ادعایی که بقدری تکرار شده، همه باور کرده‌ایم و هرجا اسم ایشان را در قرآن ببینیم، آن را ترجمه می‌کنیم!

آخرین روز ثبت نام دوره نیمه حضوری علم دینی

امروز چهارشنبه 1 آبان 92، آخرین مهلت ثبت نام دوره نیمه حضوری علم دینی با محوریت کتاب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین سوزنچی می‌باشد.

چند نکته درباره عکس منتشر شده از احمدی‌ن‍ژاد و مادر چاوز

کسانی درصددند که از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند. همه می‌دانیم که بسیاری از ما و دیگر کسانی که به احمدی‌نژاد رای دادیم، دغدغه دین و ارزشهای دینی داشتیم. بحث از اینکه آیا وسوسه قدرت احمدی‌نژاد را هم از ما گرفته یا نه، بماند برای وقتی دیگر؛ اما خیلی‌ها درصددند به متدینان القا کنند که: «ببینید اشتباه می‌کردید؛ ببینید که اگر به خاطر دینداریتان به کسی رای دهید بعدا پیشمان می‌شوید؛ و …» ما نباید به گل‌آلود کردن این آب کمک کنیم.

پنجمين نشست «درباره علم ديني» با حضور دكتر مهدي گلشني برگزار مي‌شود

پنجمین نشست از سلسله نشست‌های «درباره علم دینی»، به همت کانون اندیشه جوان و به میزبانی بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) برگزار می‌شود.

استقامت در برابر فتنه انسان‌های بصیر پدید می‌آورد

هیچ جامعه ای همچون جامعه دینی پیچیده نیست. غلبه تمدن های مارکسیستی و ماتریالیستی بر برخی جوامع و ابزار های تولیدی جوامع ماتریالیستی موجب شده که این جوامع را پیچیده بدانیم و همین تصور باعث می شود ما جوامعی چون آمریکا را جامعه ای پیچیده تر از جامعه خود بدانیم و متعاقباً جامعه ای چون جامعه زمان پیامبر را ساده بدانیم، در صورتی که این نگاه تنها به خاطر آن است که نگاهمان به جامعه نگاه قرآنی نیست!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.