از وقتی جهاد وزارتخانه شد دردسر شروع شد

بحث ساختار بحث پیچیده­‌ایست که اینجا به شدت مغفول واقع شده. در کشور ما هربار که رهبر انقلاب می­‌گویند «جهاد» فقط دنبال نیروی جهادی، «آدم» جهادی می­‌رویم! بعضی مسئولین تصور می­‌کنند که فقط با زیاد کار کردن می­‌شوند جهادی!!! به این دلیل که جهادی­‌ها را از بیرون دیده­‌اند! دیده­‌اند اینها زیاد کار می‌کنند، گفته‌اند حتما همین است. جهاد همان فرهنگ کار است لابد!

حسینعلی عظیمی، مرد میدان جهاد سازندگی

عظیمی جهادگر و جانباز، امروز مهم ترین دغدغه‌اش انتقال تجربه عظیم و بی‌نظیر جهادسازندگی به نسل جوان است. او معتقد است الگوی انقلاب در عرصه مدیریت وسازندگی، الگوی مدیریت جهادی است که باید عمیقاً مورد مطالعه قرار گرفته و برای بکارگیری مجدد و متناسب با مقتضیات روز، تئوریزه و فرموله شود.

آیا غربی‌ها باید مدیریت جهادی را تعریف کنند که به بودنش باور کنید

خاستگاه اصلي بيشتر کسانی که غربی‌ها می‌خواهند آنها را به عنوان پیامبران علم مدیریت بشری به دنیا تحمیل کنند، از «تیلور» گرفته تا امثال آقایان مزلو، وندال، ماکس وبر و هاردن (2006)، دانشگاه‌های بزرگ غرب و به‌خصوص آمریکاست؛ ولی با اين وجود می‌بینیم كه دانشگاه پرینستون آمریکا در سال 2011 و 2012، آقای «اریک لوب» را برای تحقیق در مورد اين كه جهاد سازندگی چه بوده به ایران می‌فرستند و اين شخص ماهها در ایران می‌ماند، زبان فارسی می‌آموزد و پایان‌نامه دکترايش، جهاد سازندگی است!

دعوت از 11 چهره جدید و حداکثری برای کاندیداتوری

بر این مبنا جمعی از مجموعه های مردمی انقلابی سراسر کشور و جمع های نخبگانی انقلابی، با اعتقاد به بحرانی نبودن شرایط کشور و عدم قحط الرجال و وجود ظرفیت های گسترده در نسل دوم انقلاب و ضرورت نهادینه شدن جمهوریت غیر اشرافی و حزبی برامده از صلاحیت های حقیقی افراد، ضروری دیدند تا بعضی از چهره هایی که از نگاه آن ها صلاحیت های گفتمانی و تشخیصی را برای اداره ی ریاست جمهوری دارند و را از بین لیست بلند بالایی از نیروهای توانا، به عرصه ی انتخابات دعوت نمایند

«پل بعثت» پل غیبی بود / در زمان جنگ با مشورت و در عمل به تجربه می‌رسیدند

همت جوانان نه تنها کم نشده بلکه بلندتر هم شده اما بستر کار برای شما نسل جوان فراهم نیست و سازمانی مانند پ م ج ج وجود ندارد. ما نیازمند به سازمان های هستیم که به جوانان زمینه فعالیت بدهد وقتی کسی اختراعی انجام می‌دهد به او می‌گویم شرکت ثبت کند و این کار باعث می‌شود فضا بسته شده و علم منتقل نشود در صورتی که در زمان جنگ فضا باز بود افراد با هم مشورت می کردند و در عمل به تجربه می‌رسیدند

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.