7 دلیل عدم‌نگرانی از ظرفیت غنی‌سازی ایران

حسین موسویان با انتشار یادداشتی در پایگاه المانیتور، دلایل عدم نگرانی از ظرفیت غنی‌سازی ایران را تشریح کرد.

موسویان و ناصری برای چه به ایران آمده‌اند؟

موسویان که از منتقدان تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد و حضور علی لاریجانی در رأس تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بود، ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۸۶ به اتهام ارتباط با بیگانگان و جاسوسی بازداشت شد. او پس از ۸ روز بازداشت، با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

بازگشت بی‌سروصدای موسویان به تهران

حسین موسویان عضو اسبق تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با اشاره به بازگشت خود به کشور، گفت: برای عیادت مادرم به تهران بازگشته‌ام و مدت ۲ هفته در ایران خواهم بود.

«حسین موسویان» در راه تهران

اکنون با نشستن آقای دکتر روحانی در مستند ریاست جمهوری ظاهرا موسویان تصمیم به بازگشت به کشور گرفته است.

موسويان: اجازه 20 سانتريفيوژ را هم به ايران ندادند

موسویان در کتاب خاطرات تصریح می‌کند: انگلیس با اصرار آمریکا در سال ۲۰۰۵، پیشنهاد ایران مبنی بر تبدیل اورانیوم غنی سازی شده به میله سوخت در خارج از کشور را که کاربرد نظامی را ناممکن می‌کرد، وتو کرد….

نگاهی به ریشه های ترور دانشمندان هسته‌ای

این ماجرا نشان داد که به هر دلیلی، عاقبت و عقوبت جاسوسی و خرابکاری در جمهوری اسلامی ایران چندان سخت و عبرت آموز نیست و به همین دلیل می توان گفت که از یکطرف انگیزه کافی در دستگاه امنیتی و اطلاعاتی برای کشف و برخورد با این گونه موارد وجود ندارد و از سوی دیگر هزینه جاسوسی و عملیات خرابکاری و تروریستی برای دشمنان نه تنها زیاد و بدون صرفه نیست بلکه کاملا سهل الوصول است

نظر مراجع ذي صلاح مستند، متقن و ملاك عمل است

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي در واكنش به اطلاعيه رسمي وزارت اطلاعات كه اقدامات موسويان را مصداق جاسوسي دانسته بود، گفت: نظر مراجع ذي صلاح ملاك عمل است.

وزارت اطلاعات: حسين موسويان جاسوس بود

وزارت اطلاعات با تکذیب خبرهای منتشرشده به نقل از آقاي علي صالحي مبني بر عدم وجود جاسوس در تيم مذاكره كننده هسته‌يي دولت اصلاحات قويا اعلام کرد که اقدام حسین موسویان مصداق روشن و كامل جاسوسي بوده است.

شغل جدید معاون شورای عالی امنیت ملی دولت اصلاحات

موسویان به رغم ارتباط نزدیکش با آقای رفسنجانی احتمال هرگونه تغییر سریع در رهبریت ایران را ضعیف دانسته و گفته است حرکت به سوی دموکراسی فقط از درون ایران قابل تحریک و تشویق است، موسویان به واشنگتن توصیه کرد سیاست خارجی صبورانه ای را در قبال ایران در پیش گیرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.