ایجاد امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم

«ایجاد امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با معاضدت دستگاه‌های مسئول» آخرین مطالبه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دستگاه قضاست که بنا به فرمایش معظم‌له مهم‌ترین وظیفه قوه‌ قضائیه به حساب می‌آید.

وقتی که ریش آیت الله خامنه‌ای را تراشیدند + عکس

«این قدر خوشحال شده بودم… که بی اختیار با این سلمانی و آن گروهبان مرتب بنا کردم حرف زدن و خندیدن… تعجب می‌کردند اینها که من چه طور آخوندی هستم که دارند ریشم را کوتاه می‌‍کنم و من این قدر خوشحالم… به او گفتم استاد این آینه را بده چانه ی خودم را چند سال است ندیده‌ام… خنده اش گرفت. آینه اش را داد. بنا کردم به صورتم نگاه کردن.»

شرح اسم؛ زندگینامه رهبر معظم انقلاب منتشر شد

پژوهش حاضر، شرحی است بر زندگی آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه‌ای از تبار و تولد تا سال‌های کودکی و نوجوانی و کارنامه‌ای است مختصر از آغازین کنش‌های سیاسی اجتماعی ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی.

رهبر انقلاب: رسالت اصلی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

ایشان همچنین با اشاره به فراگیری بی‌بدیل وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور و حتی در دور‌ترین نقاط، مسئولیت این وزارتخانه را مضاعف دانستند و افزودند: در سالهای اخیر اقدامات قابل تقدیری در آموزش و پرورش انجام شده که مهم‌ترین آن‌ها تهیه سند تحول بنیادین است اما رسالت اصلی، اجرای این سند تحول است.

رهبر انقلاب: برای ادای احترام به کار و کارگر ایرانی آمده‌ام

ما تا به كار ايرانى و سرمايه‌ى ايرانى احترام نگذاريم، توليد ملى شكل نميگيرد؛ و اگر توليد ملى شكل نگرفت، استقلال اقتصادى اين كشور تحقق پيدا نميكند؛ و اگر استقلال اقتصادى يك جامعه‌اى تحقق پيدا نكرد – يعنى در مسئله‌ى اقتصاد نتوانست خودش تصميم بگيرد و روى پاى خود بايستد – استقلال سياسى اين كشور تحقق پيدا نميكند؛ و اگر استقلال سياسى يك جامعه‌اى تحقق پيدا نكرد، بقيه‌ى حرفها، جز حرف، چيز ديگرى نيست.

نه مرضی خداست و نه شرعی كه عناصر ما براى فلان آدم بميرند

ارتشى كه نه در خدمت قدرت‌طلبى‌هاى شخصى است، نه براى شخص ميميرد. اين را من بايد تأكيد كنم؛ نه خدا راضى است، نه احكام اسلام اجازه ميدهد كه ما بگوئيم ارتش ما، يا نيروهاى مسلح ما، يا عناصر ما، براى خاطر فلان آدم بميرند؛ نه. بله، براى خاطر اسلام، همه بميرند؛ فلان آدم هم براى خاطر اسلام بميرد. براى برافراشته نگهداشتن پرچم استقلال كشور – كه كشور اسلامى است – همه آماده باشند براى مردن در اين راه؛ كه اين مردن، اسمش شهادت است.

انتقاد ضمنی رهبر انقلاب از شعار «جانم فدای رهبر»

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند این که نیروهای نظامی اظهار کنند که جان خود را فدای یک شخص می‌کنند درست و «شرعی» نیست بلکه همه‌ی نیروهای نظامی باید جان خود را فدای اسلام کنند و خود آن شخص نیز جان خود را فدای اسلام کند.

در ایام شهادت حضرت زهرا سینه‌زنی و نوحه‌خوانی مناسبتی ندارد

در سالگرد شهادت حضرت زهرا (سلام‏‌اللَّه‌‏علی‌ها) مناسبتى ندارد که ما بیاییم نوحه‏‌خوانى و سینه‏‌زنى کنیم؛ بهتر این است که در آن موارد، شرح مصایبشان گفته بشود.

رهبر انقلاب: نبايد انتقاد را به كالای قاچاق و امری تشريفاتی تبديل كرد

آنگاه كه نخبگان ما نقطه تعادل ميان «هرج و مرج» و «ديكتاتوری» را شناسائي و تثبيت كنند، دوران جديد آغاز شده است. آري، نبايد از «آزادی» ترسيد و از «مناظره» گريخت و «نقد و انتقاد» را به كالای قاچاق و يا امري تشريفاتی، تبديل كرد چنانچه نبايد بجای مناظره، به «جدال و مرا»، گرفتار آمد و بجای آزادی، به دام هتاكي و مسئوليت گريزی لغزيد.

دهه پیشرفت و عدالت و چهار نام

رهبر معظم انقلاب در بیانات نوروزی خود در حرم رضوی سلام‌الله‌علیه در آغاز سال ۱۳۹۰ هدف از نام‌گذاری سال جهاد اقتصادی را ارائه‌ی الگویی موفق از پیشرفت و رفاه اقتصادی در سایه‌ی اسلام به مسلمانان و بشریت اعلام فرمودند: «انسان احساس می‌كند كه این دهه به توفیق پروردگار برای منطقه هم دهه‌ی پیشرفت و دهه‌ی عدالت خواهد بود.»

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.