پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

روایتی از عاشق مسیحی امیرالمومنین(ع)

«جورج سمعان جرداق / George Jordac» نویسنده و شاعر و نمایشنامه نویس مسیحی لبنانی و یکی از شیفتگان مکتب شیعه و عاشقان علی (ع) در روز چهارشنبه 14 آبان 1393 در سن 88 سالگی درگذشت.

معنای درددل امام علی با چاه از زبان دینانی

دینانی از اساتید حکمت و فلسفه می‌گوید: مناجات‌های مولا در دل شب و درددل با چاه که بسیار غم‌انگیز و دردناک است که حضرت، درددلش را با چاه می‌گفت؛ این درددل با چاه گفتن، دلیل است بر اینکه حضرت گرفتار جهل مردم زمان خودش بود.

مولودی‌خوانی برای پیوندآسمانی+دانلود

اول ذی الحجه سالروز پیوند آسمانی امیرالمؤمنین(ع) با زهرای مرضیه(س)، دل‌های اهل زمین و آسمان شادمان است.

شاه بیت‌هایی که «شاه» را تنزل می‌دهند!

علی و آل علی خودشان زبانشان را وقف آن ارزش‌ها کردند و انتظار می‌رود که ما هم این کار را از آن‌ها یاد بگیریم‌. نه اینکه فقط آن‌ها را ستایش کنیم‌.

«اشهد أن علیاً ولی‌الله» چرا به اذان اضافه شد

زمانی که معاویه، لعن بر علی(ع) را بر بالای منبرها و مأذنه‌ها علنی کرد، شیعه امامیه، به این فکر افتاد که برای جلوگیری از این بدعت، ولایت امیرالمؤمنین(ع) و شهادت به ایشان را به قصد تبرک، در اذان‌ها اعلام کند.

محورهای خطبه حضرت علی(ع) در روز عیدفطر

از مهم‌ترین اعمال عبادی روز عید فطر برپایی نماز است؛ مردم برای نماز گرد هم می‌آیند که مهم‌ترین هدف برپایی نماز عید فطر این است که…

شعر: یا علی!

دل شکسته ام | مثل کودکی یتیم | او که یک پیاله شیر هم نداشت | تا برای تو بیاورد

نامه امام علی (ع) به مالک اشتر و چندنکته!

پس چندان که می‌توانی زشتی‌ها را بپوشان، تا آن را که دوست داری بر رعیت پوشیده ماند خدا بر تو بپوشاند… در تصدیق سخن چین شتاب مکن، زیرا سخن چین گرچه در لباس اندرز دهنده ظاهر می‌شود اما خیانت‌کار است. امروزه می‌بینیم که چه سخن چینان پرده دری مقرب مسئولین ما شدند که بر کوچک و بزرگ رحم نمی‌کنند.

آیا حکومت علوی یک حکومت ایده‌آل اسلامی بود؟

اگر در چند جا مشكلاتي داشتيم كه داريم، براي آن است كه در حكومت علوي بدتر از اين بود، نگوئيد: حكومت، حكومت علوي است؛ حكومت علوي يعني معاونش زياد بن أبيه! يعني تمام غارتگري‌هاي كرمان و فارس و اهواز تا بصره به امضاي همين زياد بن أبيه بود. اگر علي خون خورد، از دست زيادها خورد.

دانلود کتاب: علی و شهر بی‌آرمان

مباحث مطرح شده در این گفت و گو پاره‌ای از مسائل سیاسی، عقیدتی، اقتصادی و نظایر آن است که مجموعا این موضوعات را شامل می‌شود: «حکومت آرمانی، حکومت شکست‌خورده نیست»؛ «اقتصاد اسلامی ، اقتصاد انسانی»؛ «انقلاب در حکومت، بازگشت به اصول» و «آزادی قرائت‌ها، خودی و غیر خودی».

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.