روایت پدارانه پیامبر(ص) از آخرین منجی بشریت

پیامبر(ص) فرمود: مهدی از فرزندان من است، اسم او اسم من و کنیه او کنیه من است، از نظر اخلاق و رفتار شبیه‌ترین مردم به من است، برای او غیبت و حیرتی است …، سپس مانند شهاب ثاقب پیش آید و زمین را پر از عدل و داد کند.

روز موعود…

تقویمم را می‌بندم
و هزار و صد و هفتاد و سه سال دور می‌شوم از تو |
از خودم |
و بارها در ذهنم لحظه‌ی آمدنت را مجسّم می‌کنم |
چراغانی‌های نیمه‌ی شعبان را با چراغانی‌های روز آمدنت پیوند می‌زنم|
و آهسته می‌گویم:
“الهم عجل لولیک الفرج”

نئوحجتیه و بسیجی‌های بی‌آرمان

حجتیه با این نگاه خود همواره بین صفوف مستضعفین، درگیری‌ها و اشتغالات كم فایده به وجود آورده است و از این رهگذر خدمت‌های بزرگی به دشمن اصلی كرده است.

گرایش حجتیه، نو اخباریگری عوامانه

ما اگر فرض می‌كردیم دویست تا روایت هم در این باب داشتند، همه را به دیوار می‌زدیم؛ براى این‌كه خلاف آیات قرآن است. اگر هر روایتى بیاید كه نهى از منكر را بگوید نباید كرد، این را باید به دیوار زد. این گونه روایت قابل عمل نیست.

ان‌شاءالله حضرت حجت تشریف بیاورند!

انجمن حجتیه از مهم ترین جریان هایی است كه حزب اللهی ها و بسیجی ها باید آن را به درستی بشناسند. بسیاری از مدارس برتر تهران (كه طبعاً بخش قابل توجهی از ورودی های دانشگاه های ممتاز را تأمین می كنند) با «رویكرد فرهنگی حجتیه ای» اداره می شوند و این تفكر را در ذهن دانش آموزانشان نهادینه می كنند.

پايه‌ريزى فرهنگى جديد بر مبناى اسلام فشار، سختى و شهادت دارد

مسئولان ما بايد بدانند كه انقلاب ما محدود به ايران نيست. انقلاب مردم ايران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمدارى حضرت حجت- ارواحنافداه- است كه خداوند بر همه مسلمانان و جهانيان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادى و مادى اگر لحظه‏‌اى مسئولين را از وظيفه‏‌اى كه بر عهده دارند منصرف كند، خطرى بزرگ و خيانتى سهمگين را به دنبال دارد.

تطبيق برخی علائم ظهور بر اشخاص اقدامی غلط و انحرافی است

رهبر معظم انقلاب با اشاره به مدعيان دروغيني كه در طول تاريخ برخي علائم ظهور را بر خود يا ديگران تطبيق مي‌دادند، افزودند: همه اين موارد غلط و انحرافي است.

معرفی کتاب: «تحلیل تاریخی نشانه‌های ظهور»

تحلیل تاریخی نشانه های ظهور اثری تحلیلی تاریخی از مصطفی صادقی است که به وسیله ی پژوهگاه علوم و فرهنگ اسلامی چاپ سوم آن در بهار 1389 در قالب 263 صفحه راهی بازار نشر گردیده است. این مجموعه که در پژوهشکده تاریخ و سیره ی اهل بیت پژوهشگاه آمده گردیده است، جزو معدود محموعه هایی است که به بررسی و نقد روایات نشانه های ظهور می پردازد.

بررسی کارکردهای اجتماعی انتظار حضرت مهدی (عج) در ایران معاصر

«بررسی کارکردهای اجتماعی انتظار حضرت مهدی (عج) در ایران معاصر» نوشته ای از «محمدصادق رانی خوراسگانی» است که انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، چاپ اول آن را در زمستان 1388 در قالب 192 صفحه راهی بازار نشر کرده است.

صوت: مناجات زیبا با امام زمان (عج)

مناجات زیبا با امام زمان از مداح اهل بیت میثم مطیعی به مناسبت روز جمعه متعلق به امام زمان علیه السلام.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.