مسعود شجره، عدالت‌خواه اسلام‌گرا با زبان حقوق‌بشری

شجره نه‌تنها به سامان دادن حرکت در انگلیس ساکن آن است می‌پردازد، بلکه به سامان‌دهی حرکت‌های عدالت‌خواهانه درنقاط دیگر و هم‌چنین کار جبهه‌ای با گروه‌های دیگر معتقد است. سامان دادن حرکت‌های جمعی مثل کمک به شکل‌گیری کاروان‌های آزادی غزه، سامان دادن شبکه جهانی عدالت‌خواهان (UJN) متشکل از فعالان عدالت‌خواه اسلامی کشورهای مختلف و مداخله آن‌ها در موارد متعددی مثل منع حجاب در ترکیه، حصر غزه و…، راه‌اندازی کمپین با موارد مختلف در همه قاره‌ها نمونه این اقدامات است.

رسیدگی قضایی به‎شرط کشف‌حجاب

یک قاضی دادگاهی درکانادا به زن مسلمانی که دریک دادگاه مونترآل حاضر شده بود، گفت: وی به پرونده اش رسیدگی نخواهد کرد مگر آنکه او روسری خود را بر دارد.

مسلمان ها در غرب، نه آزادی که امنیت جانی ندارند

شما امروز می‌بینید در اروپا، در آمریکا، علیه مسلمانها چه تبلیغاتی انجام میگیرد. بحث این نیست که چرا مسلمانها آزادی لازم را در بسیاری از این کشورها ندارند؛ بحث بر سرِ این است که چرا امنیت جانی ندارند!

در آمریکا تیراندازی و تروریسم چگونه تقسیم‌بندی می‌شود؟

کاربران شبکه‌های اجتماعی به بهانه کشته شدن سه جوان مسلمان در جنایت چپل‌هیل آمریکا، سکوت رسانه‌های غرب را به باد انتقاد گرفته‌اند و با تصاویر و ادبیات متفاوت و متنوع، به سهم خود سکوت رسانه‌ای را شکسته‌اند.

نکاح با اینترنت محقق نمی‌شود

«این نوع ازدواج قابل پذیرش نیست و قطعاً با اینترنت ازدواج محقق نمی‌شود بلکه ازدواج در واقع باید به وسیله صیغه عقد باشد با استفاده از کلماتی که در فقه آمده یعنی متوقف براین است که الفاظ ازدواج یعنی ایجاب و قبول از طریق فضای مجازی صورت گیرد.»

حقوق اهل‌سنت در قانون اساسی

نگاه تنگ نظرانه و قرائت تعصب آلود از تشیع، مشکلات قومی و مذهبی را حادتر می کند. لذا باید با توجه به آموزه های قرآن و نهج البلاغه و معارف اسلامی با یک کار نظری عمیق برداشتی درست و اسلامی و انسانی از نحوه رفتار با اقلیت ها تبیین شود. در این دیدگاه انسان ها یا برادر دینی یا برابر در خلقت (همنوع) می باشند. (برگرفته از نامه ی حضرت علی-علیه السلام- به مالک اشتر)

قتل دختر مسلمان به دلیل‌داشتن حجاب در لندن

این دختر دانشجوی عربستانی در راه دانشگاه به وسیله چاقو به قتل رسید، و احتمالا دلیل این جنایت، حجاب اسلامی او باشد.

بازجویی زائران نوجوان امام رضا(ع) در ترکیه

وقتی که به اداره امنیت برده شدم، ابتدا ترسیدم، پشت سرهم می گفتند که سفر به ایران خطرناک است، با شنیدن این حرف ها لحظه ای احساس کردم که گویا بخاطر سفر به یک کشور دشمن به کشور خود خیانت کرده ام.

سوئدی‌ها در همبستگی با زن مسلمان محجبه شدند +عکس

در همین راستا گروهی از زنان سوئدی به نشانه همبستگی با زن مسلمان در روز دوشنبه تصاویری شخصی از خود بر روی پایگاه ارتباط جمعی توییتر منتشر کردند، در حالی که همگی حجاب بر سر داشتند.

نقش علویان در آینده سیاسی ترکیه

به رغم این كه علویان تركیه پیش از این تلاش می‌كردند كه خود را از تحولات جاری در سوریه دور نگه دارند و حتی الامكان خود را درگیر مسائل طایفه‌ای و اوضاع سوری نكنند، اما با این حال درگیری‌های فعلی جاری در سوریه باعث شده است تا میان آنها با علویان سوری حامی نظام اسد الفت و نزدیكی‌ای به وجود بیاید و برای كاهش مشكلات او تلاش‌های تازه‌ای را آغاز كنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.