درباره یک عنوان حاشیه‌ساز؛ حقوق بشر با بوی قرمه سبزی!

چون مرزهای فعالیت مدنی و حقوق بشری با فعالیت‌های سیاسی و تروریستی به هم ریخته، علاقمندان به انقلاب و ایران هم گاهی دچار محافظه‌کاری می‌شوند و درگیر مطالبات جدی نمی‌شوند. درصورتی که اتفاقا حقوق بشر یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است که از اول هم برای همان‌ها انقلاب کرده‌ایم. فصل سوم قانون اساسی یک دستاورد مهم و یکی از بخش‌های بسیار روشن تاریخ انقلاب ماست.

امام خامنه‌ای: فاجعه منا نباید فراموش شود

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به مسئولیت دولت میزبان در قبال جان باختن 7 هزار مسلمان گفتند: پس از این حادثه باید صدای واحد و اعتراض دنیای اسلام بر می‌خاست اما متأسفانه به جز صدای جمهوری اسلامی ایران صدایی شنیده نشد و حتی دولتهایی که زائران آنها جزء جان‌باختگان بودند، در قبال این فاجعه، اعتراض قابل اعتنایی نکردند.

از «بینوایان » شما تا «داستان ایستادگی» ما

امروز وقتی هواپیمای هیئت شصت نفره فرانسوی در فرودگاه «شهید هاشمی نژاد» مشهد به زمین می‌نشیند شاید کسی نباشد برای آنها توضیح دهد که این خطیب و نویسنده محبوب مشهدی توسط کسانی ترور شد که در پاریس به پارلمان دعوت می‌شوند تا راجع به مبارزه با تروریسم سخنرانی کنند.

فراخوان بخش بین‌الملل جشنواره عمار منتشر شد

فراخوان بخش بین‌الملل جشنواره ششم با موضوع ویژه «نفوذ غرب در کشورها» و موضوعات فرهنگی، حقوق بشر آمریکایی، جنگ، اقتصاد، علم و تکنولوژی، اجتماعی و جهانی منتشر شد.

تهاجم فرهنگی خطرناکی با تزریق مالی وسیع در حال وقوع است

یکی از مسئولین دولت کارگزاران آن زمان می‌گفت به حق پنج تن که ما روزی مالزی شویم این یعنی رؤیای آنها این است، این جریان وقتی پر و بال و میدان تحرک پیدا می‌کنند با سیاست‌های فرهنگی‌ خود برای خط همسو با نظام جهانی بستر حرکت ایجاد می‌کند و وقتی ساخت اقتصادی را عوض می‌کند این پیام را به نظام جهانی می‌دهد که زمینه آماده است تا یک جریان اصلاح طلب داخل کشور پدید آید پررنگ‌تر از آن چیزی که شوروی 1977 و چین 1972 بود.

آدرس غلط قاتلان آیلان به افکار عمومی جهان

اکنون که جسد کوچک «آیلان» ۳ساله، آبرویی برای مدعیان حقوق‌بشر و حامیان تکفیری‌های آدمخوار نگذاشته،این عده با استفاده از تمام ظرفیت رسانه‌ای خود تلاش گسترده‌ای را برای مصادره «آیلان» و سرپوش گذاشتن به جنایت‌های خود علیه مردم مظلوم سوریه آغاز کرده‌اند.

رسوایی غرب در نقض حقوق کودکان

سازمان‌های مدعی حقوق بشری در حالی نسبت به موضوعات بی‌اساس بیانیه‌‌ها و قطعنامه‌های مختلفی صادر می‌کنند که حالا در روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی کمترین توجهی به کودکان افغانی، عراقی، سوری و یمنی که به واسطه آتش‌افروزی‌های غرب از تحصیل بازمانده‌اند ندارند

«توبوب‌فا»ی برده‌های قرن ۱۸ همان مرگ بر آمریکای امروز ماست!

ریشه‌ها درباره مردی به نام «امورو» و زنی به نام «بینتا» است که در روزستای «ژوفوره» از گامبیا که قوم «مندینکا» در آن زندگی می‌کنند. داستان، رسوم، شیوهٔ تربیت، مراسمات مذهبی اسلامی و… آن‌ها را معرفی می‌کند. پی‌رنگ اصلی این داستان نسبتاً طولانی اسارت و سرنوشت بردگان آفریقایی است و خط تعلیق آن آزادی یا فرار/تن دادن به وضع موجود یا مرگ است که در طول چند نسل با جزئیات بسیار طرح‌شده است.

حقوق بشر؛ دستاویز بازی‌ سیاسی غرب

یکی از رهبران جنبش آزادگان بحرین با اعلام اینکه جامعه بین المللی، پرونده‌ حقوق بشر کشورها را به نفع خود به بازی گرفته‌، تاکید کرد که تداوم اعتراضات مردمی در بحرین اصل مهم برای احقاق حقوق ملت آن است.

نژادپرستی زخمی التیام‌نیافته بر پیکر فرگوسن

یک روزنامه آلمانی سخت‌ترین ناآرامی‌های نژادپرستانه از سالهای نود تحت اولین رئیس‌جمهوری سیاه‌پوست آمریکا را طنزی تاریخی نامیده و زخم نژادپرستی فرگوسن را یک سال بعد از مرگ براون همچنان بهبودنیافته دانست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.