جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

زن و ورزشگاه؛ نقشی زنانه در نمایشی مردانه

جریان‌های زن‌گرا، حتی وقتی داعیۂ اعادۂ حقوق زنان را دارند، این حقوق را در بستری مردانه جستجو می‌کنند؛ این یعنی اینکه با قرار گرفتن در مداری مردانه، اولاً حقوق واقعی خود را فراموش می‌کنند، ثانیاً مناسبات و قواعد مردسالارانه را تقویت می‌کنند

زن بوده‌گی؛ دستی بر جام باده و دستی به زلف یار

در تاریخ اسلام شواهد برای حضور زنان موفق در عرصه‌های مختلف فراوان است که ما را به این نتیجه می‌رساند که لازم است هم بیش از پیش به تاریخ و تمدن اسلامی نظر داشته و نقش و جایگاه زنان را به تمامه دریابیم و سبک زندگی ایشان را مورد مداقه و مطالعه قرار دهیم و هم هر آنچه تا کنون به آن دست یافته‌ایم را به درستی به جامعه منتقل کنیم.

هیاهو و سکوت مدافعان حقوق زن

از روز ۱۵ مارس تاکنون بیش از یک صد زن بازداشت شده‌اند. حملات وحشیانه و بی‌سابقه نیروهای امنیتی به زنان، بحرین را در صدر کشورهای منطقه از لحاظ بازداشت و قتل زنان به خاطر اعلام دیدگاه‌های سیاسی خود قرار داده است. رژیم بحرین با سرکوب زنان همه توافق‌نامه‌های بین‌المللی را که برای حمایت از زنان امضاء کرده بود، نقض کرد.

نگاهي به تاريخچه مهريه در اديان ابتدايي

بشر اوليه دوره‌هاي مادرشاهي، پدرشاهي و صلح را براي ازدواج طي كرده است و در دوران صلح و وقتي كه ثروت افراد بشر زياد شد فكر پرداخت مهريه به ذهن آن‌ها افتاد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.