نوع نگاه غرب به حقوق بشر

تصویب قطعنامه ضد حقوق بشری علیه ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد حتی در بهترین حالت با معیارهای خود غرب از حقوق بشر همخوانی ندارد.

تاملی در فیلترینگ غیرقانونی سایت‌های خبری

همانطور که از متن معلوم می‌گردد در ماده ۷ قانون مطبوعات، صلاحیتی را در این زمینه برای هیات نظرات در نظر نگرفته است که خود راساً اقدام به مسدودسازی سازی سایت‌های خبری کند. و به‌عکس، در تبصره ۲ ماده ۱، صراحتاً نشریاتی را که بدون مجوز منتشر می‌شوند از شمول این قانون خارج می‌کند.

زندگی روی سقف خانه دیگران قاعده دارد

وقتی سبک زندگی تغییر می‌کند، قاعده زندگی هم باید تغییر کند، همانطور که وقتی خانه‌ها از حالت افقی به شکل عمودی در آمدند، قوانین هم بجای حرکت در عرض، در عمق حرکت می‌کند.

همایش حقوق بشر از دیدگاه امام (ره) برگزار می‌شود

به همت سازمان بسیج حقوقدانان کشور، همایش حقوق بشر و شهروندی از دیگاه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد. این همایش در خردادماه ۹۳ به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و با مشارکت دانشکده‌های حقوق و حقوقدانان برگزار خواهد شد.

احياي حقوق مردم يا آغازي بر هژموني دولت

وقتي هيئت وزيران به‎عنوان شخصيت حقوقي دولت چيزي را تصويب مي‌‎کند اين ديگر حالت مصوبه به‌خود مي‌‎گيرد. اين مصوبه براساس قانون اساسي قابل ابطال است و الا موجب ديکتاتوري مي‌‎شود. اگر اين سنگ بنا کج گذاشته شود از اين به بعد هيئت وزيران هرچيزي را تصويب و لازم‌الاجرا مي‌‎کند و سازمان هم تشکيل مي‌‎دهد و اجازه به ابطال آن نمي‎دهد. اين کار اتفاقا خلاف حقوق شهروندي است!

آلوده نکردن هوا از اصول دین‌مداری است

یکی از نهی از منکرها‌یی که در اسلام به آن توجه زیادی شده این است که هرگاه دیدیم افراد به جسم‌شان ضرری می‌زنند آنها را از این کار نهی کنیم که متأسفانه آلودگی هوای شهرهای بزرگ هم به نوعی به جسم انسان ضرر می‌رساند.

آقای هاشمی! رای شهروندان در انتخابات ۸۸ هم جزو «حقوق شهروندی» است

انبارلویی خطاب به هاشمی تصریح کرد: حقوق شهروندی فقط در انتخابات 24 خرداد 92 به رسمیت شناخته می‌شود یا سوم خرداد 84 و 24 خرداد 88 هم باید آن را به رسمیت شناخت؟

نگاهی انتقادی به گزارش ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور

آقای روحانی در حالی چنین سخنی را به زبان می‌آورد که در سی خرداد همین سال آقای ترکان از دولت قبل به خاطر اقدام خوبی که در مورد کالاهای اساسی انجام داده بودند تشکر کرد و گفت: « آقای احمدی نژاد فرمودند وزرای دولت با دکتر روحانی از طریق آقای بقایی همکاری داشته باشند. از طرف دکتر روحانی هم بنده ماموریت پیگیری این موضوع را قبول کردم.رسیدگی به برخی امور فوری در اولویت مباحث ماست. البته دولت خودش وارد بعضی از این مسائل مثل تامین کالاهایی اساسی شده است که این کار را به خوبی انجام داده است و توانسته به موقع خریدهای لازم را انجام دهد.

منشور حقوق شهروندی منتشر شد

این منشور به مدت یك ماه برای اظهارنظر عموم ملت شریف ایران به ویژه صاحب نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان، اساتید معظم حوزه های علمیه،‌ نهادهای مدنی و تشكل های مردم نهاد،‌ گروههای مختلف صنفی اعم از شهری و روستایی و عشایر غیور عرضه شده و پس از جمع آوری و اعمال نظرات رسیده به عنوان پیش نویس رسمی تقدیم رئیس محترم جمهور خواهد شد.

سندی جدید از نقض حقق شهروندی در انگلیس

اسناد افشا شده در مورد جاسوسی دولت انگلیس از شهروندان این کشور حکایت از رصد ارتباطات الکترونیکی میان وکلا و موکلین از سوی مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا (سازمان جاسوسی آنلاین انگلیس) دارد.