ملت ایران از حقوق هسته‌ای خود کوتاه نمی‌آید

نماینده لنگرود با بیان اینکه دولت باید حجم مبادلات تجاری و اقتصادی خود را با روسیه و چین به حداکثر برساند، گفت: آمریکا باید بداند که ملت ایران هیچ گاه از حقوق هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و آن را سرمایه ملی خود می‌داند.

توطئه‌ی غرب برای تفرقه‌ در جهان‌اسلام 

آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای ملت در واقع عقب‌نشینی از عزت و استقلال ملت است و کاستن از تعداد سانتریفیوژها در واقع تنها یک عقب‌نشینی مادی نیست بلکه آثار معنوی زیادی دارد.

ادعاهای رییس جمهور در مورد دستاوردهای توافق ژنو؛ از ۹۲ تا ۹۳

می‌دانید توافق ژنو یعنی چه؟ یعنی تسلیم شدن قدرت‌های بزرگ در برابر ملت بزرگ ایران. توافق ژنو یعنی پذیرش جهان فناوری صلح‌آمیزی که در سایه تلاش و ایثار دانشمندان جوانمان به دست آورده‌ایم؛ یعنی شکستن سد تحریم که بر ملت عزیز و صلح دوست ایران تحمیل شده بود.

مقاومت؛ هزینه یا سرمایه گذاری؟

اگر ما امروز داریم از حقوق هسته‌ای مان دفاع می‌کنیم، این فقط دفاع از یک حق نیست. این دفاع از همه حقوق ما است. اگر دشمن به این نتیجه برسد که با فشار می‌تواند شما را از یک حقتان منصرف کند، او با همین منطق سراغ سایر حقوق شما هم خواهد آمد. با همان ابزار فشار به طمع می‌افتد که شما را از سایر حقوقتان منصرف کند.

نرمش قهرمانانه دست‌کشیدن از اصول نیست/ نباید حتی یک قدم از حقوق هسته‌ای ملت عقب‌نشینی شود

عده‌ای«نرمش قهرمانانه» را دست کشیدن از اصول و آرمان‌های نظام اسلامی تعبیر کردند و برخی دشمنان نیز بر همین اساس، مدعی عقب‌نشینی نظام از اصول شدند درحالی‌که این برداشت‌ها خلاف واقع و بدفهمی است.

مجلس دولت را به ادامه غنی‌سازی ۲۰ درصد ملزم می‌کند

نمایندگان مجلس طرحی سه فوریتی را درباره حفظ حقوق هسته‌ای صلح‌آمیز ملت ایران به هیئت رییسه ارائه کردند که در صورت تصویب نهایی آن، دولت ملزم به ادامه غنی‌سازی ۲۰ درصد و ادامه اقدام به ساخت و نصب سانتریفیوژ‌های نسل دوم و سوم و جایگزین نمودن آنها با سانتریفیوژ‌های نسل اول خواهد شد.

طرح سه فوریتی مجلس درباره حقوق هسته‌ای

نماینده تهران از جمع آوری امضا برای طرح سه فوریتی الزام دولت به حفظ حقوق ملت ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای طبق مفاد ان پی تی در مذاکرات هسته ای آتی خبر داد.

کدام سناریو در مذاکرات ژنو منصفانه است؟

گفته می‌شود امروز مذاکرات هسته‌ای به نتیجه و توافق خواهد رسید. حضور 6 وزیر امور خارجه در این مذاکرات در برابر ایران نشانه‌ی احتمال حصول نتیجه در این مذاکرات است. هرچند هنوز از محتوای توافق‌های احتمالی خبر موثقی منتشر نشده است، نگاهی به موضوعات مورد مناقشه و احتمالات ممکن می‌اندازیم تا موقعیت‌های احتمالی را از نظر بگذرانیم.

ابتکار شاه سلطان حسینی در موضوع هسته‌ای

فارغ از این، رویکردهایی از این دست اساساً با مشی دولت اعتدال در تناقض هستند. رویکردهایی که تفریط را پیشه خود ساخته‌اند و مسامحه با غرب را به‌هرقیمتی توصیه می‌کنند، در قالب مشی اعتدال که به یکی از گفتمان‌های اصلی سیاست خارجی کشور تبدیل شده‌، نمی‌گنجند و جایی در عرصه سیاست‌ورزی خارجی جمهوری اسلامی نخواهند داشت.

چرا داشتن یا نداشتن سلاح هسته‌ای مهم است

کارشناس مسائل هسته ای با تأکید بر اینکه توان ملت برای دفاع از انرژی هسته‌ای مافوق تصور غرب است، گفت: «ایران در پرونده‌ی هسته‌ای به اندازه‌ی کافی امکانات لازم برای گرفتن حقش از غرب را دارد و توان دشمن برای فشار آن قدری که می‌گوید، نیست.»