توقف فلاسفه در حقیقت طلبی

آیت الله قائم مقامی در دومین شب علوم انسانی تاکید کرد: فیلسوفان بزرگی نظیر افلاطون و سقراط طالب حقیقت هستند اما جای تعجب این است که همین‌ها حاضر نیستند فضیلت‌خواهی را به وحی و نبوت برسانند.

جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین قربانی

جمهوری اسلامی ایران بزرگترین قربانی تروریسم در بین کشور های دیگر است. ۱۷۰۰۰شهید ترور فقط بین سالهای ۱۳۵۸تا ۱۳۹۰سندی بر این حقیقت تاریخی و پایمردی مردم ایران بر اعتقادات خویش است.

گزارش روزنامه ایتالیایی از ایران

مارچلّو دآنجلیس روزنامه‌نگار ایتالیایی و تحلیلگر مسائل سیاسی در گزارشی از سفرش به کشورمان، از ایران به عنوان «کشوری در حال تحول، بین پس‌داوری‌ها و حقایق» نام برده است.

فرهنگ فرانسوی از ایدز خطرناکتر است

خیلی‌ها می‌پرسند چرا نام حقیقت با حمایت فرانسه بر سینمای ما سایه انداخته است. «حقیقتی» که ظاهرا در فرانسه فقط یک سینمادار است. اما حالا خیلی ها اعتقاد دارند نمی شود نقش او در پیوند فرهنگ فرانسه برای مسیردهی به سینمای ایران را ندید. مسیردهی غریبی که ته آن حتی شاید به خیابانی نزدیک ژان بارت برسد.

مجله سوره با موضوع «ارزش»ها منتشر شد

«ارزش‌ها»، چه بپذیریم و چه نپذیریم، از بنیادی‌ترین مسائل جامعه‌ی کنوني ما هستند و توجه به آن‌ها هم از باب امور جاری جامعه است و هم از باب بنیادین بودن و نقش و جایگاه آن‌ها در قوام و نظم جامعه‌ی امروز. این چنین است که «ارزش» محور موضوعات این شماره‌ی مجله سوره اندیشه قرار گرفته است.

فیلم: «مادر شهیدان»

«مادر شهیدان» نام مستندی کوتاه به کارگردانی سید احسان اصغرزاده است. این فیلم درباره زندگی یک مادر سوری است که تروریست‌های تکفیری فرزندانش را به شهادت رسانده‌اند.

«دژ پایدار»؛ ۱۰ مستند ایرانی از سوریه

مرکز مستند حقیقت مجموعه «دژ پایدار» که متشکل از ۱۰ مستند درباره وقایع سوریه است را منتشر کرد.

گزارشی از مستندهای جدید ضدآمریکایی

پس از گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامی ایران، مستندهای معدودی با محوریت دولت، سیاست‌ها و شرارت‌های آمریکا ساخته شده است. در این گزارش به بررسی اجمالی جدیدترین مستندهای ضد آمریکایی پرداخته‌ایم.

ارکان و اخلاق گفتگو

گفتگو اتفاقی در ساحت زبان است اما این عبارت کلان نمی‌تواند به‌تمامی معرف گفتگو باشد، چراکه ما اتفاقات زبانی دیگری نیز چون: شعر، علم ، فلسفه و عرفان داریم. برای تعیین مشخصه‌های گفتگو و تمایز آن با دیگر گستره‌های زبانی می‌توان آن را در سه محور معرفتی، اخلاقی و وجودی به بررسی نشست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.