پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

“چک، مثل #حلب، مثل ۲۰ درصد”

یکی از مهمترین موانع رشد اقتصاد و رونق کسب و کار در کشور، وضعیت چک است. تا جاییکه طبق اظهارات مسئولان قضایی کشور، بین بیش از ۱۵ میلیون پرونده قضائی تلنبار شده مردم، رتبه دوم متعلق به دعواهای چک است. سال‌های اخیر بخاطر رکود اقتصادی، عدد چک‌های برگشتی، آنقدر افتضاح شده که دولت کلا آمارش را محرمانه کرده و اعلام نمی‌کند.

استقبال با چشمان گریان فرماندهان سپاه

سالها پیش وقتی برای گفتگو با سردار جعفر اسدی -فرمانده وقت نیروی زمینی سپاه- به دفترش رفتم، وقتی حرف از سردار شهید نورعلی شوشتری شد، برگشت و گفت: «ما 3 نفر پیرمردهای سپاه بودیم.» خودش را می‌گفت و نورعلی و حاج حسین را.

200 تروریست در حلب سوریه کشته شدند

در پی درگیری تروریست‌های «الجبهه الشامیه» و «جبهه النصره»‌ با نیروهای سوریه طی دو روز گذشته 200 تروریست کشته شدند.

سلطان مراد گروهی که جای النصره را پر کرد

پس از آنکه ترکیه گروه تروریستی «جبهة النصره» را از شمال حلب برای ایجاد مناطق حائل در مرز سوریه عقب‌ راند، مناطق خالی شده از النصره را با گروهک مورد حمایت خود اشغال کرد.

کشته‌ شدن سرکرده گروه تکفیری

شب گذشته با حمله انتحاری یکی از عناصر جبهه النصره به کوی جمعیت الزهرا در غرب حلب، درگیری‌های شدید بار دیگر در این منطقه از سر گرفته شد.

تب جنون تصرف حلب

بی‌شک در طول بحران سوریه که پنجمین سال آن طی می‌شود، استان حلب و مرکز این استان شهر حلب، در شمال غرب سوریه، راهبردی‌ترین منطقه برای گروه‌های مسلح تروریستی و حامیان منطقه‌ای و بین المللی آنها بوده است.

حملات خمپاره‌ای سنگین در حلب

93کشته و زخمی در حملات خمپاره‌ای حلب، اظهارات نخست وزیر ترکیه مبنی بر اینکه طرح‌ فوری برای مداخله نظامی در سوریه نداریم، کشته شدن سرکرده‌ ۳ میلیون دلاری داعش در سوریه و به صلیب کشیدن 11 کارگر سوری از سوی داعش، اهم اخبار سوریه در روز گذشته است.

شهر حلب شاهد شدیدترین درگیری‌ها

از صبح چهارشنبه نیروهای تروریستی با کمک اطلاعاتی، لجستیکی، تسلیحاتی، حملات وسیعی علیه مواضع ارتش سوریه در چند منطقه حلب از جمله «الراشدین،الخالدیه،الاشرفیه و باشکوی» در شهر حلب انجام دادند. درگیری‌ها هنوز شدت دارد.

ارتش «دابق» چیست؟

فرماندهی ارتش دابق را 5 نفر برعهده دارند که 3 نفر از آنان ازبکستانی و دو نفر چچنی هستند که در حومه حلب استقرار یافته اند. این افراد شبکه ارتباطی ویژه و دستگاه‌های تماس بی‌سیم دارند که با وسایل و تجهیزات ارتباطی دیگر عناصر داعش ارتباطی ندارد.

عکس: به‌زیر کشدیده شدن پرچم «داعش»

تصویری که پیش رو دارید، شهید «محمدحسن خلیلی» را در شهر «حلب» به ثبت رسانده است. وی و یکی از هم رزمانش، پس از آزادسازی بخشی از سوریه از اشغال مزدورانِ «سعودی» و سرسپرده گان اسلام آمریکایی (تحت عنوان فرقه‌ی «داعش»)، پرچم این فرقه را پایین کشیده و به جای آن، بیرقِ «یازهرا(سلام الله علیها)» را بر می فرازند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.