حماسه سیاسی و اقتصادی در «توان‌دو»

برنامه ترکیبی و گفتگومحور «توان دو» بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال ۹۲ با اجرای علی اکبر عبدالرشیدی از شبکه دو پخش می‌شود.

حال ما دَوَران میان حماسه سیاسی و اقتصادی

ظاهراً برای آن سوی دنیا تفاوت بسیار بنیادی است چرا که یک نظام متفاوت، با ادعایی متفاوت در قلب خاورمیانه، داعیه ایجاد دولتی منحصر بفرد را دارد و البته دولتی که دارای یک محبوبیت ملی و منطقه‌ای است. این‌ها همه برای قدرت‌های غربی یک تهدید امنیتی محسوب می‌گردد: وجود کشوری با ساز مخالف علیه هنجارهای غرب.

احمدی‌نژاد: برخی برای شورای نگهبان نسخه می‌پیچند

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه امروز بشریت در یک پیچ تند تاریخی قرار گرفته و به سرعت به نقطه و قله موعود نزدیک می‌شود، به حرکتهای استقلال‌طلبانه و عدالت‌خواهانه در نقاط مختلف دنیا از جمله آمریکای لاتین و بویژه ونزوئلا اشاره کرد و افزود: وقتی یک مرد بزرگ و قهرمانی مثل چاوز پرچم عدالت و توحید را بلند می‌کند، ملتها یکپارچه گرد او جمع می‌شوند و اینها نشانه حرکت به سمت قله است. آماده شدن شرایط جهان جهت رسیدن به آرزوی تاریخی است.

حماسه اقتصادی؛ تاکیدی دوباره بر جهاد اقتصادی

بر این اساس حماسه‌ اقتصادی تاکیدی است برای به بار نشستن جهاد اقتصادی. مدیریت حماسه‌ جدید اقتصادی بسیار پیچیده‌تر از نمونه‌های بسیطی چون تحریم تنباکو است، زیرا امروز جهاد باید در عملکرد «سیستم» تجلی یابد.

راهگشایی حماسه اقتصادی از بستر تحول اجتماعی

«حماسه» اساساً در بطن جهاد متولد می‌شود. اگر پذیرفته‌ایم كه بسامان‌كردن امور اقتصادی از جنس «جهاد» است و جهاد نیز لاجرم «همگانی» است و هیچ قشری در آن بی‌سهم نیست و حماسه‌ی اقتصادی هم باید در بطن همین جهاد اقتصادی متولد شود، پس حماسه‌آفرینی یك كار جمعی است.

پیشنهاد مذاکره یک تاکنیک آمریکایی برای فریب افکار عمومی است

درس بزرگ ديگر ما اين بود كه بنيه‌ی كشور قوی است. وقتی بنيه قوی شد، تأثيرات خصمانه‌ی دشمنان به حداقل ميرسد. اگر مسئولين كه در اين كشور بزرگ و با اين بنيه‌ی قوی، مسئوليت را پذيرفتند، با تدبير كار كنند، مديران با هم باشند، با هم فعاليت كنند ــ توصيه‌ای كه ما هميشه به مسئولين و مديران كشور ميكنيم ــ با حزم و تدبير عمل كنند، آن وقت ميتوانيم از هر تهديدی يك فرصتی بسازيم؛ همچنان كه در سال 91 از تهديدهای دشمن فرصت ساختيم و توانستيم به طرف جلو حركت كنيم.

چند رباعی به مناسبت سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی

زیباست؛ جهاد اقتصادی زیباست | هر لحظه حماسه ای جهادی زیباست || فریاد بزن حماسه ای در راه است…|فریاد سیاسی و عبادی زیباست

بستر زمانی شکل گیری حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی

در دوره کنونی هندسه قدرت در جهان در آستانه تحول است. زمان حاضر همانند دوران پس از جنگ جهانی دوم در حال شکل دادن به قطب های قدرت در سطح بین الملل است. قدرت جبهه-های استکباری و نظام سلطه رو به ضعف است و این جبهه با موج مخالفت مردم در کشورهای جهان روبرو است و کشورهای اسلامی میتوانند با ایجاد اتحاد و برادری در این عرصه نقش آفرینی کنند.

سال 92: سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی

سال ۹۲ را به عنوان «سال حماسه‌ی سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی» نامگذاری میكنیم و امیدواریم به فضل پروردگار، حماسه‌ی اقتصادی و حماسه‌ی سیاسی در این سال به دست مردم عزیزمان و مسئولان دلسوز كشور تحقق پیدا كند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.