۲۲ خرداد، يك نكته از صدها نكته

ملت ايران با مشاركت سياسي ۸۵ درصدي، علاوه بر ركوردزني در جهان، زلزله‌اي سياسي در اردوگاه دشمنانش پديد آورد، لكن رفتار فتنه‌گران مانع از آن شد تا نظام جمهوري اسلامي بتواند از دستاوردهاي ارزشمند اين حماسه بزرگ در عرصه‌هاي گوناگون داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي بهره‌گيرد.

كتابهایی درباره ۲۲ خرداد

حماسه باشکوه 22 خرداد آن اندازه عظمت دارد که تا سالهای سال در مورد آن کتاب نوشته شود، چه اینکه تاثیرات و عوارض آن هنوز ادامه دارد و البته هشت ماه دفاع مقدس در برابر فتنه انگیزان و متعرضان به ساحت این حماسه مردمی نیز خود موضوعی بوده که از منظر اهل قلم دور نمانده. اکنون در سالگرد این حماسه بزرگ، اگر نگاهی به بازار کتاب بیندازیم، با تعداد کثیری کتاب و ویژه نامه و محصولات فرهنگی مواجه می شویم که گاه از سوی نهادهای دولتی و غیردولتی و گاه با تلاش های شخصی و هزینه های مردمی منتشر شده است

این روز ماندگار

22 خرداد روز جشن جمهوریت نظام در دهه چهارم انقلاب است. سالروز قدرت نمایی مردم در برابر دشمن و دنباله های داخلی اش و سالروز یک انتخابات چهل میلیونی. 22 خرداد روز جوان شدن این انقلاب در آغاز دهه چهارم از عمر آن است. ۲۲ خرداد سالمرگ دیکتاتوری اقلیت است. سالروز به دست و پا افتادن جنبش اشرافیت در برابر خواست مردم. زمان رو شدن کینه ها علیه این نظام و علنی شدن دشمنی های کهنه علیه ولایت فقیه.

اسب تروای اشرافیت در برابر جمهوریت

همان ها که حماسه 40 میلیونی را خلق کردند، فارغ از اختلاف نظرها و سلیقه ها به میدان آمدند تا نشان دهند بر یک محور متحدند و آن جمهوریتی است که؛ به خودپرستان و غرب گرایان باج نمی دهد و از بیگانگان خط نمی گیرد و جمهوری اسلامی خود را با اشرافیت تسلیمی و ذلت پذیر معامله نمی کند. بر پلاکاردی نوشته شده بود: “خبر برید دو، سه شاخه تبر شده را / که این درخت پر از زخم خم نخواهد شد”

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.