خیز آمریکا برای تحریم متهمان حملات سایبری

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا چهارشنبه هفته گذشته فرمان اجرایی را امضا کرد که به وزارت خزانه داری این کشور امکان می دهد نهادها و کشورهای مسئول اجرای حملات سایبری بر ضد آمریکا را تحریم کنند.

جان مردم آمریکا مهم‌تر از ایرانی‌هاست

یک روزنامه آمریکایی روز جمعه در مقاله‌‌ای خواستار حمله هسته‌ای به تأسیسات هسته‌ای ایران شد و دیدگاه‌هایی را که جان انسان‌‌ها را با هم برابر می‌دانند رد کرد.

راهبردهای نوین سایبری ایران

یک وبگاه خبری ،تحلیلی روسی در گزارشی نوشت: ایران با مدد کارشناسان خبره سایبری خود قادر است ضمن دفاع از زیر ساخت‌‌ها و اطلاعات محرمانه‌اش، حملات شدیدی را علیه اهداف برون‌مرزی انجام دهد.

ایران و حزب‌الله قدرت‌های آتی سایبری هستند

یک موسسه نظر سنجی آمریکایی پیش‌بینی کرده که جهان در دهه آینده با تهدیدهای سایبری عظیم مواجه خواهد شد و قدرت بالای متخصصان سایبری ایران و حزب‌الله در آن زمان باعث نگرانی غرب خواهد بود.

زیان نیمی از انگلیسی‌ها به علت جرائم سایبری

بر اساس بررسی‌های سازمان Get Safe Online بیش از نیمی از شهروندان انگلیس قربانی حملات سایبری بوده و از این بابت به طور مالی و عاطفی آسیب دیده‌اند.

سیاست‌های جدید دفاع سایبری در ناتو

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از اتخاذ سیاست‌ جدید در زمینه دفاع سایبری خبر داد.

جزئیات حملات سایبری به وزارت نفت

اردیبهشت سال گذشته بود که هکرها با حمله به سایت وزارت نفت سبب شدند مدتی این سایت از دسترس خارج شود. امروز بعد از بیش از یک سال از این حمله، رئیس پلیس فتا جزئیات این پرونده را تشریح کرد.

چرا هکرهای ایرانی خطرناک هستند؟

هکرهای ایرانی زیرساخت‌های اساسی آمریکا را هدف قرار داده و در حال پیشبرد توانایی خود برای ایجاد آسیب‌های جدی به شبکه قدرت آمریکا هستند.

اعلام آمادگی تهران برای مقابله با حملات سایبری

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه ایران جزو چند قدرت اول دنیا در حوزه سایبری است، ضمن ابراز همدردی با شرکت‌های نفتی کشور‌های حاشیه خلیج فارس که مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند، گفت: برای کمک رسانی و افزایش امنیت سایبری این شرکت‌ها به لحاظ تجربه زیاد ایران اعلام آمادگی کرده‌ایم.

کدام کشور منشا «mahdi» است؟

«راندولف بل» می‌نویسد؛ پس از حملات سایبری پیشین آمریکا و اسرائیل در شکل ویروس‌های «استاکس‌نت»، «دوکو» و «فلیم» اینک با بدافزار دیگری روبه‌رو شده‌ایم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.