طرح سری آمریکا در جنگ تحمیلی

نشریه ساندی تایمز چاپ لندن در شماره اخیر خود نوشت آمریکا برای حمله نظامی به سرزمین های جنوبی ایران یک طرح سری تهیه کرده است. طرح سری آمریکا که نام و رمز آن «تریپ وایر» است توسط الکساندر هیگ وزیر امورخارجه آمریکا تهیه شده است .

صوت: بیانات رهبر انقلاب در جمع مسئولان نظام

می‌گویند اسرائیل تهدید نظامی می‌کند و آمریکا مانع می‌شود/ علت مانع شدن این است که حمله برایشان مقرون به صرفه نیست/ قاطع می‌گویم حمله نظامی به جمهوری اسلامی برای هیچ کشوری مقرون به صرفه نیست

کاخ سفید باز هم ایران را تهدید کرد

مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا آماده است تا “طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها” را در صورت شکست مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۵ در نظر بگیرد.

گزینه نظامی آمریکا ضد ایران؛ از واقعیت تا بلوف

اوباما هرگز نمی‌تواند در خصوص گزینه نظامی علیه ایران جدی سخن گفته باشد؛ البته در آستانه مذاکرات با ایران چنین شوخی‌هایی هم می‌تواند برای سیاست خارجی واشنگتن بی‌هزینه نباشد.

حال ما دَوَران میان حماسه سیاسی و اقتصادی

ظاهراً برای آن سوی دنیا تفاوت بسیار بنیادی است چرا که یک نظام متفاوت، با ادعایی متفاوت در قلب خاورمیانه، داعیه ایجاد دولتی منحصر بفرد را دارد و البته دولتی که دارای یک محبوبیت ملی و منطقه‌ای است. این‌ها همه برای قدرت‌های غربی یک تهدید امنیتی محسوب می‌گردد: وجود کشوری با ساز مخالف علیه هنجارهای غرب.

کدام معتبر است: تهدید اسراییل یا پاسخ ایران؟

اکنون سؤال این است که چه‌کسی و چگونه گزینه حمله نظامی را از روی میز غربی‌ها حذف کرد و ایران این موفقیت راهبردی را مدیون کیست؟ به‌نظر می‌رسد این سؤال پاسخ کاملاً روشنی دارد. تنها رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایران بوده‌اند که با تولید یک ادبیات کاملاً دقیق و راهبردی و مصرف حساب‌شده و به‌موقع آن، هم محاسبات و هم ادبیات طرف مقابل درباره گزینه نظامی علیه ایران را تغییر داده‌اند.

مانورهای نظامی ایران جنبه بازدارندگی دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: مانورهای ایران در منطقه خلیج فارس جنبه بازدارندگی دارد . به دشمن یادآوری می کند که اگر تصمیم اشتباهی بگیرد باید هزینه های بسیاری را بپردازد . پس با برگزاری این مانورها احتمال حمله نظامی در منطقه کاهش پیدا می کند.

توهم تجاوز، از کارتر تا کامرون

دولتمردان آمریکایی که خود را در برابر عمل انجام شده دیدند، نه تنها طبق عرف بین‌الملل بابت نقض قوانین جهانی از ایران عذر نخواستند، بلکه تقاضای بازگردانی آن را داشتند. چالشی که اکنون آمریکا را در برابر افکار عمومی جهان در موضع پاسخ قرار داده، اجرای سازوکارهای جاسوسی در مقایسه با ژست حقوق بشری این کشور است که نه تنها هیچ تطابقی با هم ندارند، بلکه این شعارها را در راه تخریب چهره‌ی خود خرج می‌کند.

پاسخ رهبر معظم انقلاب به تهدیدات ‌موجب عقب‌نشینی آمریکا شد

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه باید عزت و اقتدار انقلاب را حفظ کنیم گفت: سخنان مقام معظم رهبری درپاسخ به تهدیدات غرب به گونه‌ای بیان شد که این کشورها به سرعت عقب نشستند و حرفهای خود علیه ایران را پس گرفتند و این نشان می‌دهد که ایران چه جایگاهی دارد.

حمله به ایران اشتباهی بزرگ با پیامدهای غیر قابل تصور خواهد بود

وزیر امور خارجه روسیه با هشدار شدید نسبت به هرگونه ماجراجویی علیه ایران گفت که حمله به ایران اشتباهی بزرگ خواهد بود که پیامدهای غیر قابل تصوری را به همراه خواهد داشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.