یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

خوشرو استوارنامه خود را تقدیم بان‌کی‌مون کرد

نماینده جدید ایران در سازمان ملل حدود یک سال بعد از کارشکنی آمریکا در صدور روادید برای «حمید ابوطالبی» استوارنامه خود را تقدیم دبیر کل این سازمان بین‌المللی کرد.

دولت در سازمان ملل عقب نشست

غلامعلی خوشرو سفیر کنونی ایران در سوئیس (برن) به عنوان سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک منصوب شد.

عکس: 333 روز دنبال یک ویزا

روزنامه وطن امروز تیتر نخست خود در روز یکشنبه 28 دی 92 را به 333 روزه شدن انتظار دولت روحانی برای دریافت ویزای حمید ابوطالبی از آمریکا اختصاص داده است.

روحانی مذاکرات مخفی با آمریکا را شفاف کرد

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به اینکه در دولت قبل به مدت دوسال مذاکرات مخفیانه با آمریکا انجام می شد نوشت: از زمانیکه در دولت جدید تعاملات ایران وآمریکا علنی شد، خبرشدگان نگران شدند، و اعتراضات شروع شد.

اوباما قانون ممنوعیت ورود ابوطالبی به خاک آمریکا را امضا کرد

بر اساس این قانون، واشنگتن می‌تواند از صدور روادید برای هریک از نمایندگان کشورها در سازمان ملل که علیه آمریکا «فعالیت تروریستی یا جاسوسی» کرده‌اند و همچنان تهدیدی را متوجه امنیت ملی این کشور و متحدان آن می‌کنند، خودداری کند.

تاکید آمریکا بر ندادن روادید به حمید ابوطالبی

در واکنش ایران به این تصمیم آمریکا اعتراض کرده و در یک یادداشت رسمی برای سازمان ملل متحد، نوشته است که این تصمیم “پیامدهای منفی بر دیپلماسی چند جانبه دارد و “رویه خطرناکی در حقوق بین‌الملل و روابط بین دولت‌ها با سازمان‌های بین دولتی ایجاد خواهد کرد.”

آیا آمریکا صلاحیت میزبانی سازمان ملل را دارد؟

ماجرای عدم ارائه روادید به نماینده ایران در سازمان ملل همانند سال ۱۹۸۸ و ویزا ندادن به «یاسر عرفات» این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا آمریکا صلاحیت لازم برای میزبانی سازمان ملل را دارد.

گروگانگیرهایی که از آمریکا ویزا گرفتند

سال 89 عزت الله ضرغامی که یکی از دانشجویان پیرو خط امام بود به نیویورک قدم گذاشت. به منطقه ای که برای دانشجویان پیرو خط امام ممنوعه اعلام شده است. او سال 89 در جریان یکی از سفرهای محمود احمدی نژاد به نیویورک، رئیس جمهور سابق را همراهی می کرد. رئیس سازمان صدا و سیما درباره این سفر می گوید: «اولين سفري است كه با آقاي دكتر احمدي‌نژاد به نيويورك آمده‌ام و در بعضي از سفرهاي قبلي كه ايشان محبت داشتند و دعوت مي‌كردند، حضور نداشتم اما از طريق رسانه‌ها و بويژه خبرنگاران رسانه ملي كه در همه سفرها همراه ايشان بوده‌اند، خبرها و گزارش‌ها را پيگيري مي‌كردم.» تصویر معروفی از رئیس سازمان صدا و سیما زیر برج آزادی در آمریکا هم منتشر شده است.

اگر ابوطالبی تروریست‌است پس وندی‌شرمن کیست؟

جناب آقای رئیس‌جمهور حداقل کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که از مذاکره کردن با افرادی که حق و حقوق ایران را نادیده می‌گیرند، بپرهیزید و خواستار تغییر نماینده آمریکا در مذاکرات ژنو یعنی خانم وندی شرمن شوید، آقای روحانی خانم وندی شرمن در کارنامه‌ی خود علیه ایران چیزی کم ندارد، چگونه چنین شخصی حضورش بر روی میز مذاکرات برای شما در چنین شرایطی قابل تحمل است؟

حاشیه‌های انتصاب سفیر ایران در سازمان ملل

حاشیه های معرفی حمید ابوطالبی برای قرار گرفتن در جایگاه سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در روزهای گذشته در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.