کاراکترهای کاریکاتوری «مردن به وقت شهریور»

علیمردانی در آثار خود به دنبال نمایش تقابل فرد با جامعه و تقابل فرد با خانواده است و مردن به وقت شهریور هم به همین شکل است اما در غالب آثار ایشان این توانایی را ندیدیم و علت آن عدم وجود دانش و آگاهی در زمینه های مختلف جامعه شناسی، روانشناسی و معضلات نسل جوانان و عدم توانایی در نگارش دغدغه ها در فیلمنامه و اجرای کارگردانی است.

حمید فرخ‌نژاد در دولت صاحب سمت شد

حمید فرخ‌نژاد هنرمند سینما و تلویزیون کشور در حکمی از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به‌عنوان مشاور هنری و سفیر امور انسان دوستانه منطقه آزاد اروند منصوب شد.

جشنواره فیلم فجر؛ باری که نمی‌برد و تخمی که نمی‌گذارد!

اما جشنواره فجر همانگونه که از نامش پیداست قرار است جشن سینمای ایران اسلامی باشد که به یمن انقلاب آن را فجر نام نهاده‌اند و هرساله هم در دهه فجر برگزار می‌شود، اما سال‌هاست که سنخیت این جشنواره در پرده ابهام حاصل از دود سیگار روشنفکرمآبان سینمای ایران قرار دارد. برزخی که این اتفاق را که قرار بود اتفاقی میمون باشد به شتر مرغی تبدیل کرده است که نه بار ما را می‌برد و نه تخمی برای ما می‌گذارد

ماجرای طلاهای «استرداد» جنجالی شد

بحث در مورد «استرداد» بهترین فیلم جشنواره فجر امسال بالا گرفته است.عده‌ای از تاریخ شناسان ادعای تاریخی فیلم در بازپس‌گیری غرامت ایران از روسیه در جریان جنگ جهانی دوم را زیر سوال برده‌اند.

خودتان را معلم اجتماع می‌دانید؟ و روشنفکر!؟

طرف خجالت نمی‌کشد! قرار شده تو فقط یک دو خط چند تا اسم را بخوانی و خدا را شکر که توان و مقدورات تو بیشتر از این نیست،-ضرب المثلی هم هست که نمی نویسمش- آن وقت جنابعالی کی هستی که اسم فیلم را حذف می کنی؟ خب بنده خدا لااقل به اکبر عبدی احترام بگذار! بازیگری که واقعا حقش بود سیمرغ بگیرد، و به خاطر همین فضای منحوس نگرفت!

«روزهایی» از «زندگی»

اما این درام متفاوت است از عشق هایی که در هر فیلمی دیده می شود، عشقی که همیشه به ازدواج می انجامد و از همان دقایق ابتدایی انتهای آن برای بیننده اظهر من الشمس است، اما این بار ضلع دیگر عشق دیده می شود، ضلعی که آسمانی بودن این عشق زمینی را به تصویر می کشد، عشقی که با وصال پایان نمی یابد و کشاکش آن را نه در دوری که در وصال می توان دید.

نگاهی به شک و تردید در «زندگی خصوصی آفا و خانم میم»

یکی از ویژگی های قابل توجه زندگی خصوصی آقا و خانم میم غیرقابل پیش بینی بودن آن است. آوا در ابتدا شخصیتی بیمارگونه نشان داده می شود و محسن ظاهراً در سلامت روانی است اما از نیمه فیلم قضاوت ما دستخوش تغییر می گردد. اینبار ما به آوا حق می دهیم که با وجود عکس محسن با همسر گوهریان به او شک داشته باشد و البته این بار محسن است که در مواجهه با موقعیت جدید آوا ، به انسانی شکاک و ضعیف تبدیل می‌شود.

عواید فیلم «شب واقعه» به بازسازی آبادان اختصاص یابد

تهیه کننده «شب واقعه» در مراسم عقد قرارداد اکران این فیلم در مزار شهید دریاقلی سورانی پیشنهاد کرد: عواید فروش این فیلم به بازسازی شهر آبادان اختصاص یابد.

دموکراسی رنج‌آور!

راستی در این دوره و زمانه مظلوم‌تر از رزمنده و جانباز سراغ دارید؟ به نظر می‌رسد کارگردان و تهیه‌کننده از ترس توقیف شدن فیلمشان قید شخصیت مسوول دولتی را زده‌اند و به سراغ فرمانده جنگ رفته‌اند. البته در یکی از سکانس‌های فیلم، زمانی که در برزخ توسط محمدرضا فروتن (آقای نیک‌زاد) بازخواست می‌شود و برای تبرئه و توجیه اعمالش با لحنی شبیه به آقای (…) می‌گوید: “بنده در این مورد تقصیری ندارم. البته سندش هم موجوده!”