چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

نگاهی به دو رویداد مهم رسانه‎ای از عاشورای 88 تا 9 دی 88

جمعیت به جوشش آمده که حدود ظهر چهارشنبه در حال حرکت به‎سمت میدان انقلاب بود، نه می‎دانست که چه تعداد از مردم به میدان آمده‎اند و نه از شعار‎ها و پیام‎های‎شان مطلع بود. هر کسی به فراخور حال خود و اقتضای شرایط، کاری آماده کرده بود و این نکته از ده‎‎ها شعار و تابلوی دست‎نویسِ در دست حاضران کاملا هویدا بود.

داستان کوتاه: شهید عاشورا

مثل همه ی غروب ها، عزیز روی ایوان به پُشتی قدیمی و رنگ و رو رفته تکیه داده بود. چارقد خال خالی خود رو روی سرش جا بجا کرد و دو باره قوری را روی سماور که در حال قُل قُل بود، جابه جا کرد و گفت:« مریم جان امیر دیر کرد… چرا نیومد؟…»

نگاهی به حوادث عاشورای ۸۸

علی رغم تمام هتاکی‌ها و بی‌حرمتی‌هایی که جریان طرفدار موسوی در روز عاشورا مرتکب شد، میرحسین موسوی در بیانیه‌ای اغتشاشگران روز عاشورا را امتی خداجو خواند که به صحنه آمده‌اند و نشان دادند که شبکه‌های وسیع اجتماعی و مدنی در طول انتخابات و بعد از آن به صورت خودجوش شکل گرفته است.

عاشورای مُکَرر

در طول تاریخ بسیار اتفاق افتاده که پیروان سالار شهیدان صرفا به جهت بزر گداشت یاد مولای مظلومشان آماج کین دشمنان اهل بیت پیامبر و بخت برگشتگان ناآگاهی قرار گرفته اند که فریب ایشان را خورده اند. اگر بخواهیم برای عاشورای مکرر مصداقی ذکر کنیم این قبیل حوادث از مصادیق بارز آن خواهند بود؛ حوادثی که آخرین نمونه های آن را امسال، در سالگشت عاشورای حسینی در افغانستان، پاکستان ، عراق، جمهوری آذربایجان و بلوچستان ایران شاهد بودیم.

تصویر: نامه مردم بشاگرد به رهبری

ما مردم روستای درجگ از توابع شهرستان بشاگرد منتظر حکم و دستور مولا و مقتدایمان، نائب برحق امام زمان عجل الله تعالی فرجه هستیم که از همین روستا بلند شده و بیاییم تهران و دست نامحرمان را از سرزمن امام زمان عج الله تعالی فرجه کوتاه کنیم و از آئین مقدسمان دفاع کنیم.

سه دهه، سه فتنه / «نُه دی» آزمون نهایی نظریه امام(ره)

«نُه دی» را آزمون نهایی نظریه امام(ره) در خصوص انقلاب اسلامی دانست، انقلابی كه با اتكای به مردم پیروز شد و به پیش رفت و مردمی كه با پشتیبان ولی‌فقیه از راه امام دست نكشیده‌اند.

بازنده‌های 9 دی چه کسانی بودند؟

دسته سوم کسانی هستند که برای ضدیت با نظام، حاضر به ائتلاف با دو گروه بالا هستند و نظام اسلامی را دشمن تر از کسانی می‌دانند که از عزاداری امام شهید حسین بن علی علیهما السلام کینه به دل دارند. اینها معتقدند اسلام است که باید کوتاه بیاید … اتفاقی که در روز عاشورا افتاد، باعث شد که ماهیت دسته‌های اول تا سوم برای دسته چهارم روشن شد.

۹ دی روز شورش عليه اشرافيت فتنه‌گران

عوامل تحريك قيام و انقلاب 9 دي، دروغ‌گويي‌هاي اصحاب فتنه و تزوير آنان بود و مردم در 9 دي اين تابلوي تزوير را كنار زده و آن را رونمايي كردند و در واقع 9 دي ماه 88، روز رونمايي از دورويان بود.

یک روستا نگران؛ یک ایران افتخار

حالا «علی صبوری» نزدیک به 7 ماه دیگر آزمون کنکور دارد. مطمئن است که قبول می‌شود. نزدیک نهم دی که می‌شود، انگار انگیزه‌ها به او هجوم می‌آورند که بیش‌تر بخواند. قول و قرارش را هم گذاشته است. می‌خواهد فیزیک هسته‌ای بخواند. به پاس همه گام‌هایی که در نهم دی ماه ۱۳۸۸ برداشته شد.

خوب پریدی‌ها برادر!

نه برای اینکه عامل کشته شدن تو اند؛ نه! غریبه که نیستی برادر! بگذار به زبان خودمان بگویم؛ وقتی اینها قصد جان نظام اسلامی – امید مستضعفان دنیا، و ثمره ی مجاهدت تمام خوبان تاریخ بشر- کرده باشند، دیگر «کی ارزشی دارد این جان ما» که بخواهیم آن را در کنار جرم بزرگ سران فتنه مطرح کنیم؟!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.