فرشته‌ها باهم می‌آیند؛ فیلمی برای تثبیت خانواده

فیلم به نسبت کارهای روحانیت ستیز و خانواده‌ستیز و روشن‌فکری رایج در سینمای ایران، ویژگی‌های مثبت زیادی دارد که از همه بیش‌تر خانواده‌محوری و زیبا نشان دادن سختی‌های فرزندداری به خصوصی در یک خانواده با جمعیت زیاد است، تصویر زیبایی از روحانیت نشان داده است، اما به علت خلاف آمد عادت بودن طلبه قهرمان فیلم و آدرس‌های غلطی مثل کار روحانی به‌نوعی اثر معکوس گذاشته است.

جامعه مدرسین؛ حزب سیاسی یا شاخص نظام؟

در واقع احزاب پله ترقی فعالان سیاسی و اجتماعی برای به دست آوردن جایگاه و مقام است، در حالی که اعضای جامعه مدرسین دارای شان والای علمی و فقاهتی بوده و از موضع کاملا ناصحانه، پدرانه و خیرخواهانه و تنها بر اساس وظیفه شرعی و ضرورت به برخی عرصه‌های سیاسی وارد شده‌اند.

اسلامی شدن بدون کارفرهنگی ممکن نیست

فرهنگ امری اثرگذار و عمیق است و در تمام امور شما اثر می‌گذارد. در محیط ما نه فرهنگ اسلامی حاکم است و نه فرهنگ غربی. بخشی از این یکی است و بخشی از دیگری. بزرگ‌ترین مساله محیط ما این است که فرهنگ درستی بر آن حاکم نیست. به اسم فرهنگ‌مان اسلامی است ولی فرهنگ اسلامی در محیط ما حاکم نیست.

حوزه برویم یا دانشگاه؟

در آغاز سال تحصیلی جدید، حجت‌الاسلام پناهیان در جمع ورودی‌های جدید دانشگاه امام صادق(ع) و همچنین جمعی از ورودی‌های جدید حوزه‌های علمیه سخنرانی کرد؛ وی در این دو سخنرانی به سؤال شایع «حوزه برویم یا دانشگاه؟» پاسخ داد.

نقشه راه بیداری اسلامی را حوزه و دانشگاه ترسیم کنند

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: حال که بیداری اسلامی برای مقابله با دیکتاتورها در منطقه با شعارهای اسلامی و الگوبرداری از انقلاب ایران شکل گرفته است وظیفه حوزه و دانشگاه ترسیم خط راه بیداری اسلامی است.

وحدت حوزه و دانشگاه فقط احوالپرسی نیست

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: وحدت حوزه و دانشگاه از شعارهای اصلی انقلاب است و به معنای ارتباط دوستی و احوالپرسی‌های روزمره نیست.

وقتی می‌گوییم درس خارج،منظور چیست؟

آنچه درس خارج را تشکیل می‌دهد، ارائه مستند و استدلالی نظر استاد و بررسی نظرات دیگران و نقد ادله آنان است. هر علم حوزوی این زمینه را داشته باشد که درباره مسائل آن، نظرات و استدلال‌های مختلف گفته شود، می‌توان برای آن درس خارج برگزار کرد.

آیت‌الله کعبی: نظام اسلامی مولود حوزه، اندیشه و تفکر دینی است

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه نظام اسلامی مولود حوزه است و علت محدثه انقلاب، علت مبغیه آن است، گفت: طرفداران اسلام آمریکایی خواهان جدایی روحانیت از نظام اسلامی هستند.

نحوه تحصیل بانوان در حوزه‌های علمیه

معاون آموزشی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با اعلام اینکه در سال تحصیلی جدید نزدیک به ۱۱ هزار در حوزه‌های علمیه خواهران پذیرش شده‌اند، ابراز داشت: به زودی امکان تحصیل طلاب خواهر در سطح چهار فراهم می‌شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.