دو لبه قیچی

اصلا به ما چه مربوط؟ خدای نکرده عرش خدا به لرزه میافتد اگر بپرسیم بین کسانی که دم از استقلال حوزه میزنند با این جریانات لیبرال تندرو چه نسبتی است و چرا همیشه اینها به کمک هم میآیند؟

حوزه های علمیه و توقع بر زمین مانده

صرفنظر از حجم و تعداد، بسیاری از همایش ها و کنگره ها که اکنون در حوزه های علمیه برگزار می شود، قبل از برپایی نظام اسلامی نیز موضوعیت داشت و امکان برگزاری آنها قابل تصور بود. ادای دین حوزه های علمیه نسبت به نظام اسلامی به این است که حوزه ها، مسأله های واقعی نظام اسلامی را درک کنند و آنها را در کانون توجه و بررسی خود قرار دهند.

آیت‌الله صدیقی: دولت نسبت به تقویت حوزه‌های علمیه بی‌توجه است / آیت‌الله طبسی در برجسته کردن نظام اسلامی نقش مؤثری داشت

امام جمعه موقت تهران با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به تقویت حوزه‌های علمیه گفت: آیت‌الله طبسی در برجسته کردن نظام اسلامی نقش مؤثری داشت.

تعطیلات زیاد آفت جدید حوزه‌ علمیه

تعطیلات حوزه‌های علمیه آفت نوپدیدی است که در دهه‌های اخیر مورد انتقاد بسیاری از بزرگان حوزه‌های علمیه قرار گرفته و در ماههای اخیر بارها در مراسم مختلف درباره آسیبهای آن سخن به میان آمده است.

پیام آیت‌الله سبحانی به همایش نخبگان و پیشکسوتان قرآن و عترت

آیت‌الله جعفر سبحانی به نخستین همایش هم‌اندیشی نخبگان، فرهیختگان و پیشکسوتان پیامی صادر کرد.

بودجه حوزه‌ها معادل بودجه یک دانشگاه

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: حوزه های علمیه بودجه اندکی معادل یک دانشگاه دارند.

چرا «آشوراده» از خط قرمز عبور می‌کند؟

در حالی که بارها مقام معظم رهبری بر حفظ منابع طبیعی و جنگل‌ها به ویژه در شمال کشور تأکید داشته‌اند و روز گذشته نیز فرمودند: «مسئولان با تخریب جنگل‌ها به بهانه جذب گردشگر مقابله کنند» اما مسئولان گردشگری همچنان با رها کردن ظرفیت‌ها و مناطق آماده برای جذب گردشگر، اصرار بر توسعه گردشگری در منطقه بکر آشوراده دارند.

مردم درباره عملکرد دستگا‌ه‌ها باید قضاوت کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پدیده زمین خواری و اخیراً کوه خواری و ساخت و ساز در ارتفاعات را از دیگر مسائل رنج آور و اسف بار دانستند و تأکید کردند: باید در قانون، اینگونه اقدامات جرم تلقی شوند و افراد سوءاستفاده کننده بی هیچ اغماضی مورد تعقیب قضایی قرار گیرند و اگر در دستگاهها نیز کوتاهی انجام گیرد، باید با عوامل این کوتاهی هم بشدت برخورد شود.

منشور روحانیت باید احیا و عملیاتی شود

امام در منشور روحانیت حداقل در ده مورد کارنامه روحانیت را درخشان و موفق می داند لذا نباید به بهانه برخی ضعف‌ها کلیت روحانیت را نفی کنیم و زیر سوال ببریم. وی افزود: از نظر امام حذف و کمرنگ کردن نقش روحانیت در عرصه های راهبردی توطئه دشمن و انحرافی در انقلاب است.

تازه‌های نشر هنر اسلامی رونمایی می‌شود

رونمایی از کتاب های «پدیده زیبا شناختی در قرآن»، «جلوه های هنری در قصه های قرآنی» و «روش داستان گویی در قرآن» در سالن اجتماعات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور پنجم اسفندماه برگزار می شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.