راز حیات و فروپاشی تمدنها بررسی شد

نودوسومین نشست موعود با دو موضوع «راز فروپاشی اندلس» و «حیات و مرگ تمدنها» با سخنرانی دکتر محمدحسین رجبی دوانی و استاد اسماعیل شفیعی سروستانی در سالن اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

استاد اخلاقی که هنرمندان پای منبرش نشستند

عبدالحمید قدیریان با بیان اینکه برای مقابله با اندیشه داعش باید کار فرهنگی کرد، گفت: قدرت فکری شیعه بسیار غنی است و می‌توان با هنر متعهد در مقابل تفرقه‌افکنی و تفکرات انحرافی این جریان ایستاد.

فاضل نظری معاون هنری حوزه شد

با انتصاب محمد حمزه‌زاده به عنوان مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی سوره و فاضل نظری به سمت معاونت هنری حوزه هنری، این نهاد فرهنگی با تغییرات مدیریتی قابل توجهی مواجه شد.

رکود غم‌انگیز «تئاتر انقلاب و دفاع مقدس»

نهادهایی مختلفی در عرصه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس فعالیت می‌کنند، اما آنچه طی سالیان گذشته، به ویژه چند سال اخیر رخ داده است نشان از کم کاری این نهاد ها دارد و در پی آن‌ کم‌کاری و جدافتادگی هنرمندان حرفه‌ای از این عرصه را نشان می‌دهد.

چراغ خاموش تئاترِ مساجد روشن می‌شود

جشنواره سراسری تئاتر «سوره ماه» چندین سال است در راستای حمایت از استعدادهای جوان و شناسایی نخبگان به طور مستمر برگزار می‌‌شود و امسال با فعالسازی دفتر تئاتر بچه‌های مسجد قصد دارد فعالیت‌های تئاتری در مساجد را احیا کند تا این مکان مذهبی به دوران اوج خود در زمینه فعالیتهای فرهنگی هنری بازگردد.

مومنی در ریاست حوزه هنری ابقا شد

حکم دومین دوره ریاست محسن مومنی شریف بر حوزه هنری شنبه آینده از سوی رییس سازمان تبلیغات اسلامی به او اعطا می‌شود.

حوزه‌هنری فیلم‌ ضدانقلابی اکران نمی‌کند

ما فیلم هایی که موجب تزلزل در خانواده ها باشد یا از خط قرمزها عبور کرده باشد برای سینمای خود انتخاب نمی کنیم و همچنین فیلم هایی را که مخالف آرمان های انقلاب هستند در سینماهای خود نمایش نمی‌دهیم بلکه فیلم های مورد نظر ما باید وفادار به آرمان های انقلاب باشند و تا زمانیکه این وفاداری در این فیلم‌ها وجود داشته آنها را نمایش داده ایم.

دوگانه مبتذل «دولتی-غیر دولتی» خدایگان رانت

شاعرانی که سالانه بیش از۵۰۰ میلیون تومان از شهرداری تهران و سازمان تبلیغات اسلامی کمک دریافت می کنند ژست اپوزسیون می گیرند و ما را دولتی و حکومتی و خود را مستقل و آزاد اندیش می خوانند” و البته این قصه سر دراز دارد.

ادبیات مقاومت و انقلاب کشور را از ادبیات وارداتی بی‌نیاز کرد

: انقلاب اسلامی در مقایسه با سایر انقلاب های بزرگ دنیا از عمق، قوت و كارآمدی بیشتری برخوردار است اما در عین حال بر خلاف سایر انقلاب های بزرگ آن طور كه باید به آن پرداخته نشده و لازم است در تدوین كتب تاریخی، رمان و اَمثال آن كارهای بیشتری صورت پذیرد.

حزب‌اللهی‌ها تفکر رهبری در عرصه فرهنگ و هنر را نمی‌شناسند!

تفکر رهبری در عرصه فرهنگ و هنر، به جامعه منتقل نشده است. جامعه که پیشکش، به بچه‌ حزب‌اللهی‌ها هم منتقل نشده است و این خیلی بد است. در شرایطی که شعار ما جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است، با تفکرات رهبری آشنا نباشیم. آقا ده‌ها کتاب را اسم آورده است. ده‌ها فیلم را اسم آورده و راجع به آن حرف زده است. مطلب هم نوشته و خیلی از بچه حزب‌اللهی‌ها اصلاً اینها را ندیده‌اند.