دانشگاه هنر ما همچنان دارالترجمه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست «تحول علوم انسانی مقدم بر تحول سینما» در چهارمین هم اندیشی سینما انقلاب اظهار داشت: خوب است سینماگر مسلمان نیز بداند از نگاه اسلام چه تعریف هایی از خانواده، عشق، محبت، جامعه و … موجود است.

تهدیدات علیه انقلاب منشا خارجی دارند

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اکثر تهدیدات علیه انقلاب اسلامی منشا خارجی دارند که توسط افرادی ساده و فریب خورده تبدیل به تهدیدات داخلی می‌شود.

هیچ وحدتی بدون معرفت صورت نمی‌گیرد

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه گفت: هیچ وحدتی بدون معرفت صورت نمی گیرد. مقدمه وحدت ، معرفت و آگاهی و مطالعه است. عوام برای اینکه معرفت لازم را ندارند به جان هم می افتند.

دنیا تشنه فرهنگ عاشوراست

استاد حوزه و دانشگاه گفت: بی‌بصیرتی خواص حادثه عاشورا را رقم زد و اگر خواص به وظیفه خود عمل می‌کردند این اتفاق نمی‌افتاد.

«خام‌خوانی»؛ مشکل امروز حوزه و دانشگاه

ابراهیم فیاض از اساتید دانشگاه گفت: به اعتقاد بنده، مشکل امروز دانشگاه و حوزه‌های علمیه «خام‌خوانی» است، یعنی کتاب‌ها به صورت خام خوانده می‌شود و فهمی صورت نمی‌گیرد.

امروز آموزش و پرورش یک نهاد شکست‌خورده است

حجت الاسلام قرائتی خطاب به معلمان حاضر در همایش گفت: خدا می‌داند که در آموزش و پرورش ما و در حوزه و دانشگاه ما موضوعاتی وجود دارد که هیچ ارزشی برای دانش آموز و دانشجو و طلبه ندارد؛ چرا که دانستن آن دردی را دوا نمی‌کند و ندانستن آن‌ها نیز ضرری ندارد.

كنگره بین المللی علوم انسانی- اسلامی برگزار می شود

نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی- اسلامی فردا (یکشنبه) با سخنرانی آیت الله «صادق آملی لاریجانی» رییس قوه قضاییه و آیت الله «محمدتقی مصباح یزدی» در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.

مهلت ارسال اثر به جشنواره بیداری اسلامی دانشگاهیان تمدید شد

دبیر نخستین جشنواره فرهنگی – هنری بیداری اسلامی ویژه دانشگاهیان کشور، آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد را ۲۰ اردیبهشت ماه اعلام کرد.

صوت: سخنرانی رحیم‌پور در دانشگاه‌تهران

استاد حسن رحیم‌پور (ازغدی) روز یکشنبه ۲۷ آذر ماه در دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت. علاقه مندان می توانند

راه‌اندازی بانک فیلم‌نامه طلاب

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه از راه‌اندازی بانک اطلاعاتی فیلم‌نامه طلاب و تولید 5 اثر پویانمایی از زندگی عالمان دینی خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.