نظرات فقهی کمتر شنیده شده از رهبر انقلاب

غیبت آن است که پشت سر مسلمان، عیب مستور او (امرى که مستور عرفى است) گفته شود، مشروط به اینکه به قصد تنقیص باشد، یا در نزد عرف تنقیص به‌حساب آید.

دولت کریمه چگونه دولتی است؟

آیا ولیّ جامعه، شخص خاصی را معرفی می‌کنند؟خیر، ایشان معیارهایی مطرح می کنند؛ همان طور که شیوه خداوند در قرآن این است که عموماً بجز مواردی …

۴پیشنهاد رفع اشکال شرعی پیش فروش سکه

عضو کمیته بانکداری بدون ربا با بیان اینکه بانک مرکزی هنوز تصمیم نهایی برای چگونگی پیش فروش سکه را نگرفته است، گفت: برای رفع اشکالات شرعی پیش فروش سکه چهار پیشنهاد به بانک مرکزی داده ام.

ابهامات شرعی دور جدید پیش‌فروش سکه

عضو کمیته بانکداری بدون ربا با بیان اینکه برخی ابهامات شرعی درباره پیش فروش مرحله جدید سکه ( به صورت علی‌الحساب و نه قیمت قطعی) وجود دارد، گفت: اگر منظور بانک مرکزی قرارداد سلف باشد، از نظر شرعی اشکال دارد، چرا که در این قراردادها مبالغ یکجا و به صورت نقدی تحویل داده می‌شود.

مصلحت سنجی‌های حزبی، حکم ثانویه نیست

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه مصلحت سنجی ها و اعمال سلیقه های حزبی را نباید به اسم حکم شرعی تمام کرد، اظهار داشت: ما از اجرای اصول اسلامی کوتاه نمی آئیم و این جامعه است که برای اجرای اصول باید اصلاح گردد.

حکم حاکم شرع مبنی بر اول ماه بر سایر مجتهدان واجب التنفیذ است

آیت‌الله مجتبی تهرانی معتقد است که اگر حاکم شرع حکم کند که اوّل ماه است، این حکم براى همگان حجّت است و کسانى هم که از او تقلید نمى‏کنند، حتّى مجتهدین دیگر باید به حکم او عمل نمایند.

نظر رهبر انقلاب درباره نحوه اثبات حلول ماه جدید قمری

وقتى حاكم اسلامى حكم كرد كه امروز اول ماه است، همه‌ى كسانى كه قضيه برايشان روشن نشده است، ملزمند كه به حكم او عمل كنند؛ مگر كسى كه خودش ديده باشد، يا كسى بداند كه حاكم در اين حكم اشتباه كرده است.