حماسه عظیم مردمی در چهل سالگی انقلاب

  شعارهای مردمی: 🔺حقوق ۱۹ میلیونی مسئولان در حکومت اسلامی و انقلاب مستضعفان؟ 🔺به داعشی های اقتصادی رحم نکنید 🔺آمدیم…اما از سه قوه گلایه داریم 🔺دست ها از ونزوئلا کوتاه!

انواع حکومت و رابطۀ آن با دین

از جمله مباحثی كه با طرح نظریۀ حكومت اسلامی مطرح می‌شود، نوع ارتباط دین با عرصۀ اجتماعی، سیاست و به طور خاص، حكومت می‌باشد.

آسیب شناسی حکومت اسلامی در ساحت مردم و گروه‌های سیاسی

استگاه این آسیب‌ها در عدم مهره‌های کار آمد است، باید مهره‌هایی انتخاب شوند که در حادثه‌ها متزلزل نشوند، این چنین افرادی التهاب ندارند و سقف‌های سنگین بردوش آن‌ها تَرَک بر نخواهد داشت، باید این چنین وجودهایی شناسایی شوند و در انتخاب آن‌ها دو ملاک مهم و اصلی وجود دارد، طلب و تسلیم.

روایت آیت‌الله بهجت از آنچه در قیامت بر مسئولین می‌گذرد

شما در روز قیامت می‌بینید که چند نفر به شما مراجعه می‌کنند که شما آنها را کشته‌اید؛ هر چه شما فکر می‌کنید، می‌بینید شما در عمرتان کسی را نکشتید. بعد گفته می‌شود که شما به عنوان فرمانده یا مسئول، سری را فاش کردید و این زیر‌دستان شما، جان خودشان را از دست دادند؛ یا در حوزه مأموریتی بی توجهی کردید، مأمور شما به خطا موجب قتل اینها یا آسیب اینها شد

حاکم اسلامی باید ساده‌زیست باشد

یک عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: بر اساس آنچه از سیره حکومت علوی می‌آموزیم، زندگی حاکمان و مسئولان اجتماع باید همطراز و حتی پایین‌تر از مردم عادی باشد.

دغدغه امام علی حکومت و حاکمان بود

نباید کسی در جایگاه حکومت، احساس خدایی کند، دچار گردن فرازی شود و تکبر بورزد. حکومت به این معانی نیست. حضرت در ادامه جملاتی که از نامه 53 گفته شد، فرموده اند که «و اذا احدث لک ما انت فيه من سلطانک ابهه او مخيله» اگر این قدرت حکومتی که تو از آن برخورداری ، نخوتی در تو ایجاد کرد و احساس ابهت کردی و دچار تکبر شدی، «فانظر الي عظم ملک الله فوقک ، و قدرته منک علي ما لا تقدر عليه من نفسک». حضرت این را می خواهد القا کند که اگر انسان در جایگاه قدرت قرار بگیرد، خطری او را تهدید می کند و نفس قدرت، خطرآفرین است و انسان را به نخوت و تکبر می کشاند.

تئوری امام(ره) حکومت قانون بر مردم بود

مدیرگروه فقه و حقوق پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی گفت: تئوری امام در حکومت اسلامی این بود که آن چیزی که حاکم است قانون است و تنها قانون بر مردم حکومت می‌کند.

ضرورت تشکیل پلیس اقتصادی

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به ضرورت تشکیل پلیس اقتصادی در کشور گفت: مجرمین از خلاءها و ضعف‌های قانونی استفاده می‌کنند و قوانین ما تخلفات را صورت می‌دهند.

مردم مناطق تحت کنترل داعش چگونه زندگی می‌کنند؟

ساکنین شهرهای و روستاهای تحت کنترل داعش در عراق و سوریه با دروغ خواندن وعده‌های تکفیری ها مبنی بر حکومت‌داری اسلامی می‌گویند بخش‌های خدماتی در حال فروپاشی هستند، قیمت‌ها سر به فلک گذاشته‌اند، و داروها در شهرها نایاب شده‌اند.

یک‌چهارم سرقت‌ها مربوط به تهران‌بزرگ است

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: تهران بزرگ در بالاترین رتبه سازمانی در بین استان‌ها قرار گرفته است در حالی که بیشترین چالش‌ها و جرایم را دارد و یک چهارم سرقت‌ها مربوط به تهران بزرگ می‌شود.