پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

نشر «حیا، موهبت الهی» از مجموعه ادب الهی

حجت‌الاسلام دانشور، معاون پژوهش موسسه «مصابیح‌الهدی» گفت: کتاب چهارم از مجموعه «ادب الهی» با عنوان «حیا، موهبت الهی» منتشر خواهد شد.

بررسی مرزهای حیا و عفاف در «قرار»

برنامه تلویزیونی «قرار» با موضوع حیا و عفاف فردی و اجتماعی از شبکه افق پخش می‌شود.

لایک به این حجاب زیبا، آفرین خواهر!+تصاویر

طبیعتاً بخش عمده فرهنگ اجتماعی حاکم بر فضای شبکه‌های اجتماعی و تعریفی که سازندگان و طراحان این نرم‌افزارها برای روابط بین افراد تعریف کرده‌اند با فرهنگ اسلامی، ایرانی و سنتی کشورمان در تضاد است.

با وجود این تلویزیون، وجود حجاب معجزه است

حجاب اولاً عناصر بسیار متعدد و متنوعی دارد و ثانیاً بسیار موضوع پیچیده و چندلایه ای است چون به خانواده، آینده، نسل، مسائل اعتقادی و سبک زندگی مربوط است. عناصر اقتصادی و مسائل سیاسی هم در آن دخیل است. عوامل متعددی می‌تواند در انتخاب، گرایش و سلیقه ما در پوشش تاثیرگذار باشد اینجا وقتی پای سیاست وسط می‌آید طبیعتاً حساسیت ماجرا دوچندان خواهد بود.

شما یک دختر چادری جذاب هستید

«لایک! شما یک خانم چادری جذاب هستید» پسر بچه نوجوان این جمله را زیر عکس فلان خانم چادری در فلان شبکه اجتماعی نوشته و پاسخ گرفته بود:«ممنونم نظر لطف شماست» احتمالا آن خانم چادری فکر کرده برای ترویج فرهنگ حجاب یک گام بزرگ برداشته. اینکه با حجاب توانسته در معرض نگاه و توجه و تحسین و گاهی اوقات ابراز علاقه قرار بگیرد. گمان کرده که ظرفیت‌های کشف نشده چادر را پس از ده‌ها سال کشف کرده. گمان کرده که با شگردی منحصر به فرد هم خدا را به دست آورده هم خرما را.

زن ایرانی، زن مسلمان یا زن جهانی؟

به عنوان یک زن مسلمان و شیعه، بسیار حیرت‌زده شدم از دیدن بخشی از بازیهای بانوان ایرانی در این مسابقات (تیراندازی و پرش و کبدی و …) که به صورت جزئی و با در نظر گرفتن جایگاه شایسته زن ایرانی به مخاطبان عزیز و علاقمند و پیگیر و … ارائه می‌شود همراه با اجرای مجریان توانمندی که پس از دیدن مسابقه (با سانسورِ کاملِ غیرت)، مثل همه خوشحالند و از پیشرفت زنان ایرانی و رسیدن آنها به جایگاه مطلوبشان اظهار خرسندی می‌کنند!

پدیده «باحجابان بی‌حیا» در تلویزیون

حیا یک مفهوم و حقیقتی اعم از حجاب است. حیا نه تنها پشتیبان حجاب است بلکه پشتیان خیلی از مفاهیم دیگر هم است. حیا فقط بین محرم و نامحرم نیست بلک در مورد رابطه بین والدین و فرزند و نیز بین دو همسر هم هست. حتی در رابطه بین معلم و شاگرد هم هست. حیا همه جا مهم است. در روایات ما بسیار بر آن تاکید شده است. حتی حیا در رابطه بین بنده و خدا هم هست.

یه «خیانت» فیس‌بوکی کوچولو

این تئاتر گدشته از وضعیت به شدت نامناسب بازیگران، دارای دیالوگی بسیار کثیف و مبتذل است. بازیگران این قسمت تقریبا تمامی کلمات زشت را به‌کار می‌برند و بازیگر زن این قسمت چنان با هیجان این کلمات را به زبان می‌آورد که گویی تمام هیجان و جذابیت این تئاتر به بیان کلمات قبیحه‌ای است که باید گفته شود.

اینستاگرام؛ توهم من هم یک عکاسم

شاید یکی از مواردی که به‌طور محسوس همه کاربران اینستایی از آن مطلع نباشند، اتصال مستقیم این نرم افزار به گوگل مپ یا لوکیشن است. این‌که این نرم افزار در هر حال به محض اتصال مکان حضور فرد را نشان می‌دهد و محل عکاسی در هر حال مشخص و معین است. این خاصیت را می‌توانید در کنار خرید این شبکه اجتماعی توسط فیس‌بوک است کنار هم بگذارید. این‌که اطلاعات شما در هر حال در هر حال مخابره شدن است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.