پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

بررسی «اعتماد ویرانگر» در حیات

پرونده ویژه مهرماه حیات با عنوان «اعتماد ویرانگر» به ارائه دلایل بی اعتمادی رهبری نسبت به موضوع اعتماد به امریکا و بررسی آن چه در توافق نامه‌ی ژنو به دور از فضاهای رسانه‌ایاز دست دادیم پرداخته است. ب

مراد از راه‌ آسمان و زمین در کلام امام علی (ع)

ابراهیم دینانی در سایت شخصی خود گفت: امام علی (ع) می فرماید من به کوچه و خیابان‌های آسمان آشناتر و آگاه‌ترم نسبت به کوچه و خیابان‌های زمین.

بررسی انتخابات آمریکا در ماهنامه «حیات»

سرویس بین‌الملل رتبه اول نشریات برتر دانشجویی سراسر کشور در پرونده‌ این شماره خود با عنوان «تکرار گذشته یا فردایی دیگر؟» به بررسی انتخابات جاری ریاست جمهوری آمریکا (16 آبان) پرداخته است. واقعیت انتخابات آمریکا و نقش افکار عمومی در نتیجه آن، بررسی عملکرد چهارساله باراک اوباما، مرور دیدگاه‌های دو نامزد این دوره از انتخابات و جایگاه برجسته ایران در مناظرات انتخابات، مورد بررسی قرار گرفته است.

آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی در نشریات دانشجویی

طرح دوباره‌ی آرمان‌ها و ترجمه‌ی عملی آن برای مخاطبین و هدایت آن‌ها در مسیر کارها و فعالیت‌ها و عمل به مثابه‌ی یک حلقه‌ی واسط از مبانی تا مصادیق و از نظریه‌پردازان و رهبران انقلابی-اسلامی تا کنش‌گران و مردم و مسئولین و نخبگان و رسانه‌ها لازم می‌آید. یعنی رسانه‌ی دانشجویی و نشریه‌ای می‌تواند در عمل هم خود به مثابه‌ی یک اتاق فکر و اقدام، عمل کند یا مواد خام لازم برای چنین هسته‌هایی را فراهم بیاورد.

«اقتصاد مقاومتی» در شماره ۶۶ حیات

سرویس جامعه در پرونده ویژه خود با عنوان «اقتصاد مقاومتی: مروری بر گفتمان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران» پس از مروری بر راه‌بردهای اقتصادی رهبری نظام در نام‌گذاری سال‌های اخیر، به مفهوم اقتصاد مقاومتی پرداخته شده است. سرویس جدید «مستضعفین» در پرونده ویژه خود با عنوان «درامتداد غربت بقیع»، به بررسی وضعیت گفتمان انقلاب اسلامی و شیعیان آذربایجان پرداخته است.

پاتوق «شعر انقلاب اسلامی» در شماره جدید حیات

شماره ۶۴ نشریه دانشجویی حیات منتشر شد.
بخش شعر انقلاب اسلامی به بهانه جایزه کتاب سال شعر، به موضوع ویژه محمدمهدی سیار، آثار و اشعارش پرداخته است. این در حالی است که سجاد سامانی، برگزیده شعر دانشجویی، در هر شماره، شعر یکی از شاعران انقلاب اسلامی را بررسی می‌کند. «رنگ فاضلانه» تیتر دوم روی جلد، مربوط به همین موضوع است که فاضل نظری را از چهار جنبه مورد بررسی قرار داده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.