پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

نقدی بر سخنان مسئولین در باب اسیدپاشی

بزرگ­مسئولان کی پی می‌برند که تا علت‌ها نباشند، معلول‌ها پدید نمی‌آیند. سروران، مردم از شما نمی‌خواهند به روی دومین مصرف‌کنندگان لوازم آرایشی جهان اسید بپاشید، می‌گویند به زنان بدحجاب ادارات‌تان بگویید یا حجاب اسلامی را مراعات کنید یا از کارمندی اداره جمهوری اسلامی استعفا دهید تا بانوی باحجابی را استخدام کنیم.

شیخ‌حلبی گفت تو که هستی که با حکومت مقابله کنی؟

شیخ حلبی گفت: «با راه‌انداختن چند تا بچّه می‌خواهند مبارزه کرده و حکومت اسلامی تشکیل دهند. وظیفه‌ی ما امروز فقط امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر است.» وی با لحنی نامناسب گفت: «تو که می‌گویی می‌خواهم با حکومت ایران مقابله کنم، تو کی هستی که این‌کار را بکنی؟»

آیا مؤسس انجمن حجتیه انقلابی بوده است؟

حیدر رحیم‌پور، پدر حسن رحیم پور متفکر انقلاب اسلامی، از مبارزان با سابقه دوران رژیم شاهنشاهی در خراسان بوده است که از نزدیک با بسیاری از اعضای انجمن حجتیه من‌جمله «شیخ محمود حلبی» پایه‌گذار آن آشنایی داشته است و در این کتاب بر خلاف بسیاری از انقلابیون از منش سیاسی شیخ حلبی دفاع می‌کند.

مستندی از دردسرهای دین‌داری بی‌دردسر مدرسه علوی و انجمن حجتیه

«پوستین وارونه» به کارگردانی «محمدمهدی خالقی» با ریتمی جذاب و پرکشش ما را با نیروهای قدیمی مدرسه‌ی علوی، هم‌نشینان پیش از انقلاب انجمن حجتیه و انقلابیون و فعالان فرهنگی و دینی همراه می‌کند تا داستان تلخ دین‌داری بی‌دردسر گروهی را ببینیم و بشنویم که دردسرهای زیادی برای انقلاب و نظام انقلابی داشتند ودارند.

تلخ‌ترین نوشتهٔ من؛ سوگنامه‌ای دربارهٔ کشاورزی و دامداری در ایران

به صورت تاریخی مسائل کشاورزی و دامداری ایران را بررسی کرده است. این بررسی که در اکثر موارد، مستند به خاطرات شخصی خود و خانوادهٔ نگارنده و مشاهداتی غیر انتزاعی از دوران پیش از صنعتی شدن کشور تا به امروز را در بردارد، به پی‌گیری دست‌های خارجی و مشخصاً انگلیس و آمریکا و اسرائیل در کشاورزی و دامپروری کشور، بررسی اقدامات خوب و بد حاکمان در دوران ستمشاهی و نظام اسلامی، مشکلات دوره‌های مختلف و…. پرداخته و این کتاب را به پدیده‌ای بی‌بدیل تبدیل می‌کند.

مادر استاد رحیم‌پور: حسن با عکس امام روی کاپوت بود و من رانندگی می‌کردم

وقتي امام تشريف آوردند ايران… بچه‌ها را گذاشتم توي ماشين، گفتم بياييد برويم فرودگاه. ما که تهران نيستيم بياييد برويم فرودگاه مشهد! بچه‌ها، همين حسن و برادرش حسين، هر کدام دو تا عکس امام را به دست گرفته بودند و جلوي ماشين روی کاپوت نشسته بودند، من هم خودم رانندگي مي‌کردم… رفتيم فرودگاه چراغ ماشين را هم روشن کرده بوديم و بوق می‌زديم مي‌رفتيم. خوشحال بودیم که امام تشريف آوردند.

تفکیکی‎‎ها قبل از همه با امام بیعت کردند

مرحوم حلبی تا سال 27 غیرسیاسی بود، با تبلیغ فقیه کاشانی مرد شماره یک نهضت نفت شد، ولی از سال 1332 به قول دولت، به‎خاطر مصدقی بودنش مطرود بود. و ایشان زمانی اقدام به تأسیس انجمن کرد که هیچ‎کس از روحانیون عملا در سیاست دخالت نمی‎‎کرد، ولی آقای حلبی به‎خاطر عدم دخالتش در سیاست از بزرگان اجازه گرفت و به شکل دیگری دخالت جدی در سیاست حکومت می‎‎کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.