صد حیف که بچه کلاغ نمی تواند بلبلی بخواند!

۶ سال پیش اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی کتاب “پشت کوه قاف” که نقدی بر درماندگی شورای عالی انقلاب فرهنگی است و حاصل تجربیات حیدر رحیم پور ازغدی است و از سوی وزارت ارشاد اجازه نشر نیافته بود را خود جمع آوری و طی یک مراسمی با حضور استادحاج حیدررحیم پور رونمایی کرد.
حیدر رحیم پور ازغدی در حاشیه این جلسه در پاسخ به سوالی درباره مشکلات شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود: این شورا مشکلی ندارد چون کاری نمی کند، مشکلات برای جاهایی است که کار می کنند.

راهنمایی‌های رهبر

سخن کوتاه، شما به‌جای استخدام ۴۰۰۰ قاضی جدید، ۴ نفر از قاضیانی که عام و خاص بر قضاوت‌های به‌ناحق آنان آگاهی دارند و گواهی می‌دهند و در دادگاه ویژۀ قضات و دستگاه‌های نظارتی، یک خروار پرونده دارند، درب همان دادگستری که کاسب‌کارانه آن‌جا را پاچال کاسبی خود ساخته‌اند، آنان را اعدام کنید تا که دریابید سلمان، پیرمردِ مسلمان، چرا می‌گوید من برای امنیت مدائن کاری نکردم و فقط احکام اسلام را پیاده می‌کردم.

ساختمان‌های مرتفع یا بوق حمام

شاهدم بر این ادعا سخنان دوستی که دیری است شهروند آمریکا گشته است. او می‌گفت: باور دارید که چوب کودتای ۲۸ مرداد و انقلاب اسلامی ایران را بیش از ایرانیان، مردم آمریکا خوردند زیرا فرار سرمایه‌داران، وابستگان و کلان‌سرمایه‌داران شاه‌پرست به آمریکا را هیچ کسی به اندازه مردم بده‌کار وام مسکن که امروزه کارتن‌خواب‌های خیابانی گشته‌اند، نخورد!

سوگند، سوگند

یاران! سوگند، سوگند که انقلاب اسلامی غدیری که امام(ره) درب آن را به‌روی ما بگشود، به‌خاطر سکوت مسئولانِ ابن‌عباس مسلک و گستاخی هر لحظه بیش‌ترِ سفیانیان و بازداشتن مردم از انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر به‌دست قوانین و ساختارها (که اسلام ناب محمدی در حد نماز و روزه بر ما واجب داشته) به پرتگاهی رسیده است که کم‌تر کسی عمق آن را باور دارد.

سقوط تمدن‌ها

به یقین چیزی نگذرد که تمدن لیبرالیسم نیز به‌مانند تمدن کومونیسم سقوط کرده و در قبرستان فلسفه‌های بشری به خاک سپرده می‌شود و آن‌جاست که اگر ما بتوانیم مکتب اسلام ناب محمدی(ص) را در نظر و عمل به جهانیان بشناسانیم، آن‌گاه «وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا».

هر چه‌قدر پول بدهی، همان‌قدر آش می‌خوری

فلاسفه می‌گویند هیچ معلولی پیش از آن که علت بر آن اثر بگذارد، متأثر نمی‌گردد. آش‌فروشان هم همین مطلب را به زبان خودشان گفته‌ و می‌گویند هر چه‌قدر پول بدی، همان‌قدر آش می‌خوری و به همین دلیل آنان که عقل و علمی دارند و اگر اهل شریعت می‌باشند هر کاری را که می‌خواهند انجام دهند، نخست با ترازوی عقل و علم و شرع سنجیده و پس از آن انجام می‌دهند.

روایت حسن رحیم‌پور از یک جوان هشتاد ساله

به لحاظ شجاعت و فداكاري هم از كودكي و رژيم قبل، هرگز من در چهره و رفتار و يا قلم ايشان “ترس” نديده‌ام. بسياري شب‌نامه‌هاي ضدّرژيم در مشهد و خراسان به قلم ايشان بود و برخي در سطح كشور و حتّي خارج كشور منتشر مي‌شد. هم به چريك‌هاي مسلّح، كمك مي‌كردند و هم به روحانيون غير مسلّح.

مصاحبه با مادر استاد حسن رحیم‌پور ازغدی

هر چه انقلاب جلوتر آمد، اختلاف نظرها آشكارتر شد و كم‌كم به دو دسته بزرگ خط امامي و غير خط امامي (منافق، كمونيست، ليبرال و…) تقسيم شديم. در همان درمانگاه خانمی از دوستان ما بود که یک پسرش بعدها در جبهه در جهاد سازندگی شهید شد ولی پسر دیگر و دخترش جزء منافقین بودند.

سلاح هسته‌ای و ۱+۵

مضحک این که اخیرا ۱+۵ همان‌هایی که دروغ ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران را ساخته‌اند، خودشان هم این را باور کرده و از برخی در کشور ما می‌خواهند ایران لطف کند از ساختن بمب اتم منصرف شود تا ما محاصره اقتصادی ایران را بشکنیم.

اجتهاد آنان چه کرد و تقلید کور ما چه می‌کند

مردم شهر برای مقابله با زورگویی‌های شهرداران، نمایندگانی برگزینند تا از حقوق‌شان دفاع کنند و نخستین انجمن‌های شهر تاسیس و آنان به راستی هم از حقوق شهروندان دفاع می‌کردند؛ لیکن استکبار خیلی زود انجمن‌ها را شکار کرد و انجمنی‌ها را به خدمت گرفت .

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.