خاطرات رهبرانقلاب از دوران دفاع مقدس‏

بچه‏ هاى شهید چمران در ستاد جنگ‏هاى نامنظم جمع مى‏شدند و هر شب عملیات مى‏رفتند و بنده را هم گاهى با خودشان مى‏بردند. یک شب دیدم، افسرى با من کار دارد؛ باحالت گریه آمد و گفت: شب‏ها که بچه‏ ها به عملیات میروند، اگر می‏شود من را هم ببرند.

خاطره رهبر انقلاب از ۱۷شهریور 57

فرداى آن روز، ما در جيرفت از اين قضيه مطّلع شديم. من برداشتم در حاشيه‌ى آن نامه براى آن آقا نوشتم كه: «باش تا صبح دولتش بدمد، كاين هنوز از نتايج سحر است». آن نامه را به وسيله‌ى مسافر، براى آن آقاى محترم فرستادم.

چند خاطره ورزشي از رهبر معظم انقلاب

به نظرم اكثر قریب به اتفاق سخنان آقا درباره‌ی ورزش در دیدار با ورزشكاران جانباز بوده است. یك بار هم باستانی‌كارهای جانباز در حسینیه‌ی امام خمینی خدمت آقا رسیدند و همان‌جا به اجرای برنامه پرداختند. در آن دیدار آقا راجع به ورزش باستانی صحبت كردند. بعد هم گفتند كه هیچ موقع جلوی من سنگ نزنید، ناراحت می‌شوم.

خاطرات آیت‌الله خامنه‌ای از روزهای پیروزی انقلاب

من نزدیک نرفتم چون دیدم شلوغ است دور و ور ایشان و رفتنِ من هم به این شلوغی کمک خواهد کرد. عین این احساس را من توی فرودگاه هم داشتم. توی فرودگاه همه می‌رفتند طرف امام من هم خیلی دلم می‌خواست بروم، اما خودم را مانع شدم، بعضی دیگر هم مانع می‌شدم که بروند طرف امام که ایشان را خسته نکنند.

خاطره رهبر انقلاب از اجلاس غیرمتعهدها

بعد با‌‌ همان صراحت و شدت، به تجاوز شوروى به افغانستان حمله کردم. این‌ها مبهوت مانده بودند! یکى از‌‌ همان رؤساى جمهور چپ به من گفت، تنها غیر متعهّد در این کنفرانس، ایران است.

روایتی خواندنی از برخورد رهبر انقلاب با یک کمونیست

آقای خامنه‌ای تورقی در ذهنش کرد تا جمله‌ای درخور آن شرایط بیابد؛ چیزی که با ذهنیت او بخواند. گفت که سوکارنو، رئیس‌جمهوری اندونزی، در کنفرانس باندونگ، [به همه مبارزان] گفت که ملاک اتحاد ملت‌ها وحدت دینی نیست، بلکه وحدت نیاز است؛ و آنچه که اکنون ما را به یکدیگر نسبت می‌دهد همین وحدت نیاز است. مصائبمان یکی است و سرنوشتمان نیز نامعلوم. سزاوار نیست دین، بین من و تو جدایی بیندازد.

روزی که رهبری به قذافی پشت کرد

رهبر معظم انقلاب در دوران ریاست‌جمهوری خود سفری به لیبی داشتند که ذکر خاطره‌ای از آیت الله خزعلی نشان از تیزهوشی رهبر معظم انقلاب و حفظ عزت ملی در سیره ایشان دارد.

خاطره رهبرانقلاب از یکی از علما در مورد کالای صهیونیستی

سال چهل و دو، امام(ره) یک پیغامی دادند به علمای مشهد که من ببرم به آنها ابلاغ کنم. آن پیغام عام این بود که من بگویم به آقایان که بدانید اسرائیل دارد مسلط می‌شود و امور اقتصادی ما، امور سیاسی ما را، دارد قبضه می‌کند.

آسید علی آقا، از علی صیاد می‌گوید

اخلاص چيز عجيبى است؛… اين طور كشته شدن، براى انسان خيلى افتخار است. بالاخره صياد شيرازى، يك مرد پنجاه و چند ساله، ده سال ديگر، بيست سال ديگر، سى سال ديگر – كه با يك چشم به هم زدن مى‌گذرد – از دنيا مى‌رفت… منتها با يك ناخوشى، با يك بيمارى، با يك تصادف، يا با يك سكته‌ى قلبى…

می‌توان تصنیفی از پرواز خواند

رهبر روی پل كنار نرده ایستاده بود و پشت به رودخانه؛ بقیه هم دورش جمع شده بودند و گوش می‌دادند. وقتی خواست برود، همه جا به جا شدند. بچه یكی از همراهان هم آنجا بود. رهبر به بچه اشاره كردند و گفتند: «مواظب باشید این یك وقت گم نشود». ما هم برگشتیم سوار ماشین‌ها شدیم و حركت كردیم به سمت پایگاه هوایی. برنامه دیگر تمام شده بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.