سازمان توسعه و تجارت یا خانه تیمی واردات!

کمیته‌ دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی واردات‌محوری و خام‌فروشی را مانع اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی و استقلال، در شرایط جنگ اقتصادی دانسته و به همین دلیل از مسئولان خواستار رسیدگی و تحقق مطالباتی نظیر خارج کردن سرمایهٔ ملت از جیب واردات‌چی‌ها و خام‌فروشان، جلوگیری از رانت‌خواران این عرصه‌ها و بالا بردن هزینه سوداگری در آن‌ها، اتکا به تولید داخل و اولویت‌ها، مقدم بر واردات کالای لوکس برای طبقه‌ مرفه و عدم روزمرگی بی‌برنامگی وزارت صنعت برای توسعه صنعتی کشور شد.

دانشجویان مقابل وزارت صنعت تجمع می‌کنند

به همت کمیته دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی، جمعی از تشکل‌های دانشجویی فردا چهارشنبه ساعت 14 در اعتراض به واردات بی رویه و به دلیل اهمیت موضوع واردات و خام فروشی، تصمیم به برگزاری تجمع «خلع ید تاجران رانتی» مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت را گرفته است.

مصرف فولاد کشور به حداقل رسیده است

مصرف فولاد در داخل کشور به دلیل کاهش ساخت و سازها و راکد بودن طرح های عمرانی دولت به حداقل رسیده است.

زنگنه: اختلافات ایران-روسیه حل شد

در صورت توافق ایران و روسیه بر مبنای تهار کالا با نفت، روسها روزانه 500 هزار بشکه نفت از ایران وارد می‌کند، ضمن آنکه روس‌ها چنین قراردادی را برخلاف تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران نمی‌دانند.

اقتصاد‌مقاومتی وابستگی‌متقابل را دنبال می‌کند

ما باید خام‌فروشی نفت را متوقف کنیم چرا که خام فروشی هم در معادن و هم در منابع نفتی سبب هدر رفت و همچنین اتمام منابع می‌شود و اگراین اتمام منابع صورت بگیرد ما در زمینه سرمایه‌گذاری پایدار دچار مشکل‌های جدی خواهیم شد. بنابراین استفاده از منابع خدادادی باید در جهت تقویت بنیان‌های اقتصادی کشور باشد.

مجلس مانع رانت‌خواری در پتروشیمی‌های گازی شود

در حال حاضر پتروشیمی­های گازی در حقیقت واحدهای خام فروشی منابع ملی هستند و توسعه آنها به این شکل هیچ اولویت اقتصادی و ملی ندارد. در حقیقت این شکل از توسعه صنعت پتروشیمی در مغایرت کامل با سیاست های کلی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در حوزه انرژی دارد که در آن صراحتا به پرهیز از خام فروشی تاکید شده است.

چرخ انقلاب و چرخه خام فروشی نفت

جلیلی یا ظریف و احمدی‌نژاد یا روحانی تفاوتی نمی‌کند؛ هنگامی که در مذاکره‌ای پای گذاریم که راه جمهوری اسلامی و اداره ایرانیان به اراده نفت‌فروشی دولت‌ها گره خورده باشد.

عامل توسعه نامتوازن پتروشیمی ایران

این پتروشیمی‌ها درصورتی که به یک سود معقول و منطقی، همانند همتایان خود در کشورهای همسایه، رضایت بدهند می‌توانند همچنان در بازار رقابت با آنها باقی بمانند. در واقع در این شرایط، بستر یک رقابت سالم فراهم می‌شود و کسانی در این رقابت پیروز خواهند بود که از مزیت واقعی برخوردار باشند و نه مزیت ساختگی ناشی از یارانه دولتی.