آخرین اخبار از وضعیت سلامت پادشاه عربستان

فعال عربستانی که طی سالهای اخیر با افشای اخبار محرمانه و پشت پرده از خاندان حاکم بر عربستان، با نام مستعار «مجتهد» شهرت بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی کسب کرده؛ از مسائل مهمی در خصوص دلایل محرمانه ماندن وضعیت سلامتی پادشاه این کشور خبر داد.

نسل جدید پادشاهان؛ آغازی بر پایان آل‌سعود

با وجود اختلاف‌های بسیار بین جناح‌های مختلف سیاسی خاندان آل‌سعود برای رسیدن به قدرت و با توجه به کهولت سن فرزندان عبدالعزیز، به نظر می‌رسد قانون نانوشته ولی پایدار جانشینی(انتقال قدرت به برادر) اینک کارایی خود را از دست داده و از این پس باید شاهد رقابت بین نواده‌های عبدالعزیز باشیم.

نگاهی به زمينه‌ها و پيامدهای خیانت آل سعود در جمعه خونین مکه

جمعه خونین مکه اگرچه به ظاهر برای سرکوب مراسم برائت از مشرکین بود، اما در حقیقت بر اساس دستور آمریکا و در جهت مقابله با «صدور انقلاب اسلامی» رقم خورد. اگرچه موجب بسط انقلاب اسلامی گردید و خود زمینه ای گشت تا مظلومیت انقلاب اسلامی و سخن حقش بیش از پیش در برابر چشم مسلمین جهان قرار گیرد که نقطه عطفی در صدور انقلاب بود.

آنچه سعودالفيصل قبل از تهدید علیه ایران بايد بداند

خدا آن روز را نياورد ولي اگر قرار باشد خشم فروخورده ملت ايران از آل سعود آزاد شود، يك شبه نام كثيف سعودي را از سرزمين مقدس حجاز پاك خواهيم كرد

آل سعود: برای كمك به آمريكا اجازه نمی‌دهيم نفت گران شود

شاهزاده «وليدبن طلال بن عبدالعزيز» كه بيست و ششمين فرد پولدار دنيا و ثروتمندترين مرد جهان عرب به شمار مي رود و از نفوذ فراواني در عربستان برخوردار است، در گفت وگو با شبكه خبري «سي ان ان» گفت: اميدوارم قيمت نفت تنزل كند تا ايالات متحده آمريكا و اروپا بتوانند با خريد نفت ارزان به سمت جايگزيني آن حركت نكنند.

خون مظلومان بحرین و دامان آل سعود

فاجعه امروز کشتار مردم مسلمان در بحرین، فراموش‌کاری و عبرت نگرفتن از سرنوشت غزه را روشن می‌سازد؛ چه اگر بنا بر عبرت‌آموزی بود، تاریخ پر است از عبرت‌هایی نظیر مبارک مصری و بن‌علی تونسی. جنایتکاران بحرینی و سعودی، سرخوش از لشکرکشی به محلات و خانه‌های محقر مسلمانان بحرینی، از لشگریان مزدور خود در بحرین سان می‌بینند؛

وزارت حج عربستان: ایران در صدر کشورهای عمره‌گذار!

اگرچه رشد سفرهای عمره مایه مباهات و از شاخصه‌های دینی ایرانیان بوده است اما براستی در این مقطع زمانی که رژیم عربستان سود حاصل از این سفر را در کشتار مردم بحرین هزینه می‌کند نمی‌توان راه دیگری در پیش گرفت؟

چرا آل سعود نگران محاکمه مبارک است؟

روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد، خاندان حاکم بر عربستان تلاشهای بسیاری در قاهره و واشنگتن برای جلوگیری از محاکمه حسنی مبارک دیکتاتور سرنگون شده مصر انجام داده است.

جزئیات تاراج درآمد ملی عربستان توسط خاندان سعودی

بیش از دو میلیارد دلار از کل بودجه، سالانه هزینه پرداخت حقوق به اعضای خاندان پادشاهی؛ درآمد فروش روزانه یک میلیون از ۸میلیون بشکه فقط برای ۵شاهزاده؛ دو طرح توسعه مسجدالحرام و صندوق ذخیره راهبردی؛ همه، بخشی از ثروت ملی عربستان است که فقط در خاندان سعودی توزیع می‌شود.

آیا سرنوشت آل‌خلیفه در انتظار آل‌سعود خواهد بود؟

آنتی‌وار گزارش داد: اگر سقوط مبارک برای رژیم آل‌سعود یک تکان ساده محسوب می‌شد، سقوط رژیم آل‌خلیفه در بحرین به ‌مثابه یک زلزله مرگ‌بار بر‌ای این رژیم خواهد بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.