روایتی جدید از خانه‌نشینی احمدی‌نژاد

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی معاون رئیس جمهور در امر نظارت بر اجرای قانون اساسی روایت جدیدی از ۱۱ روز خانه نشینی محمود احمدی نژاد مطرح کرد.

اين مسئله‌ مهمى نيست

بنده‌ى حقير هم طبق اصول بنا ندارم در كارها و تصميمهاى دولت وارد شوم. خب، مسئوليتها در قانون اساسى مشخص است؛ هر كس مسئوليتى دارد؛ مگر آنجائى كه احساس كنم يك مصلحتى دارد تفويت ميشود؛ مثل اينكه در همين قضيه‌ى اخير اينجورى بود؛ انسان احساس ميكند يك مصلحت بزرگى دارد مورد غفلت قرار ميگيرد، تفويت ميشود؛ خب، انسان وارد ميشود كه جلوى اين تفويت مصلحت را بگيرد. اين، مسئله‌ى مهمى نيست.

احمدی‌نژاد برای بار دوم سرپرست وزارت اطلاعات شد

احمدی‌نژاد پس از قبول استعفای اجباری مصلحی، برای بار دوم در دوران مسئولیتش، خود را به سمت سرپرست وزارت اطلاعات منصوب کرد، موضوعی که رهبری با آن مخالفت کرد و در برابر ِ آن ایستاد. پس از آن بود که سرعت تحولات در عرصه سیاسی، بیشتر شد و نقطه عطفی در کارنامه دولت دهم و مواضع گروه‌های سیاسی نسبت به آن پدید آمد.

فراز و نشیب‌های طرح سؤال از رئیس‌جمهور

سؤال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور در کنار جنبه‌های منفی‌اش –که اشاره خواهد شد- اثر مثبت ماندگاری بر فضای سیاسی کشور خواهد گذاشت و آن برداشتن گام دیگری در راستای «تابو شکنی نقد قدرت» است.

سؤال از رئیس جمهور در مجلس قرائت شد

محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس پس از قرائت طرح سؤال از رئیس جمهور گفت: بر اساس ماده 196 آئین‌نامه این متن را فورا برای رئیس جمهور ارسال و در اختیار نمایندگان هم قرار می‌دهیم و انشاءالله نیمه دوم اسفند با تفاهمی که با رئیس جمهور انجام خواهد شد، انشاءالله در جلسه علنی پاسخ‌های ایشان را می‌شنویم.

«خانه نشینی کیان» عبرتی برای امروز + فیلم

قسمت سی و یکم مختارنامه، تصویرگر این برگ از تاریخ بود که با وارد شدن سنگینی مصیبتی که در پی کشته شدن همسر و فرزند کیان بر وی وارد می‌شود و تشکیکی که در مورد روش مختار، فلسفه‌ی قیام او و عملکرد خود در این یار ایرانی مختار بوجود می‌آید باعث می‌شود که مقطع زمانی مهمی در زندگی کیان بوجود آید و خود را «خانه نشین» کند!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.