ماجرای تذکر شهید رجایی به عکاسان!

شهید رجایی طبق برنامه ای باید از خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدن می کرد. به محض ورود آقای رجایی، عکاسانی که در ساختمان جمهوری اسلامی حضور داشتند بر اساس حرفه ی خود شروع به عکاسی از زوایای مختلف کردند.

رسانه‎ها بیشتر تولید نظر می‎کنند تا تولید خبر

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه جایگاه و ماهیت اطلاعات در نظام اسلامی باید مشخص باشد، گفت: رسانه‎ها در کشور ما بیشتر «نظر» تولید می‎کنند تا «خبر» و این موضوع به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شده است.

میراث دیجیتالی ایرانی را پاس بداریم

همان طور که روزنامه های قدیمی یکی از منابع تحقیق درباره وقایع روزگار گذشته است، آرشیو سایت های خبری و خبرگزاری ها نیز می تواند منبع قابل اعتنایی برای تاریخ نگاری، تحلیل، تحقیق و … باشد. اما متاسفانه برخی خبرگزاری ها و سایت های خبری با تغییر ظاهر و قالب سایت خود تمام این آرشیوهای خبری را از دست می دهند و دنیای مجازی را خالی از گذشته می کنند.

نقدی بر تعدد «خبرگزاری‌ها» در ایران

بدون شک خبرگزاری‌ها به عنوان یکی از مهمترین منابع اطلاع‌رسانی در هر جامعه‌ای می‌توانند نقش مهمی را در تنویر افکار عمومی و ارائه اخبار، اطلاعات و آگاهی به جامعه ایفا کنند، اما فقدان یک نظام جامع حقوقی معین و مشخص در زمینه تاسیس و نحوه فعالیت خبرگزاری‌ها و همچنین وجود مناسبات ناصحیح سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باعث شده که اپیدمی تأسیس خبرگزاری در هر نهاد و دستگاهی دولتی و شبه دولتی در ایران ظهور کند.

ادامه گمانه‌زنی‌ها در خصوص جانشین جوانفکر

عبدالرضا داوری و محمد رضا تقوی فرد گزینه‌های اصلی جایگزینی جوانفکر می‌باشند.

سه دهه انتظار برای خبر از يک خبرنگار

آيا خبرنگاري در سه دهه گذشته سعي كرده حقيقت سرنوشت او را كشف كند؟ در طول اين سي سال حتي يك خبرنگار براي يك بار از شخصي كه قريب بيست سال مسئوليت پرونده خبرنگار و ديپلمات‌هاي ربوده‌شده ايراني را در لبنان داشته است، سؤالي نكرده است.

گزارش کامل از جنجال رسانه‌ای خبر انتصاب رئیس جدید سازمان ملی جوانان

نهضت عزل در دولت دهم که با برکناری عجیب منوچهر متکی آغاز شده بود و با کنار گذاشتن رامین از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و بذرپاش از سازمان ملی جوانان ادامه داشت با مبهم شدن سرنوشت پذیرفتن یا نپذیرفتن رئیس جدید معرفی شده برای سازمان ملی جوانان وارد فاز جدیدی شد به طوری که در این جنگ رسانه‌ای طرفین دعوا تمام همت خود را درصدد اثبات حقانیت خود و دروغگو خواندن طرف مقابل گماشتند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.