سربازی اجباری مغایر با قانون اساسی است

جوانانی که به یک سن خاص رسیده اند بدون خواست و اراده خودشان، آنها را مجبور به یکسری فعالیت ها می کنند و آزادی و اراده یک انسان تحت فشار بیرونی قرار می گیرد که این اجبار به یک کار معین بیگاری تلقی می شود. بند چهارم اصل چهل و سوم قانون اساسی بر رعایت آزادی انتخاب شغل و عدم اجبار افراد به کاری معین و جلوگیری از بهره کشی از کار دیگران تاکید دارد. ما یک جوان را از مسیر عادی زندگی خارج می‌کنیم و فرصت های بالقوه و بالفعل پیش رو را برمی‌داریم و به این ترتیب فرصت شغلی یک جوان را از او می گیریم.

گلایه شهید حاجی حسنی از خدمت اجباری

«من در حال حاضر سرباز هستم و با وجود اینکه مقام جهانی آورده‌ام از سربازی معاف نشده‌ام. در حالی که من سرباز قرانی هستم. خدمت به مملکتم وظیفه من است، دو سال که چیزی نیست، من یک عمر به مملکتم خدمت کنم اما در حوزه‌ای که توانایی‌اش را دارم. ساعت‌هایی را که در پادگان می‌گذرانم اگر بیرون باشم می‌توانم کلاس قران برگزار کنم، حتی پیشنهاد دادم به جای پست دادن در همان پادگان برای سرباز ها و خانواده‌هایشان کلاس قران برگزار کنم اما قبول نکردند.»

تشدید برخورد با مشمولین غایب خدمت اجباری

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: قانون طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب و اعمال محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی را در دستور کار داریم.

دریافت گواهینامه رانندگی آسان می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرط خدمت سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی در کمیسیون برداشته شده و باید در صحن علنی مجلس مطرح و تصویب شود.

امکان پرداخت حق بیمه سربازی در 12 قسط

مدیرکل امور فنی بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی گفت: پرداخت حق بیمه دوران خدمت سربازی حداکثر در 12 قسط امکان پذیر است و متقاضی ملزم به پرداخت در زمان های تعیین شده است.

محرومیت‌های معافیت خرید خدمت تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جزئیات محرومیت اجتماعی دارندگان کارت معافیت خرید خدمت را تعیین کردند.

آغاز پیش‌ثبت‌نام خرید سربازی از ۱۵ بهمن

سازمان وظیفه عمومی ناجا همزمان با طی مراحل تصویب لایحه بودجه سال 94 درمجلس شورای اسلامی از تاریخ 15/11/93 الی 15/12/93 اقدام به ثبت درخواست‌های مشمولان غایبی که بیش از 8 سال غیبت داشته و تاکنون نیز تعیین تکلیف خدمتی نشده‌اند، خواهد کرد.

سربازی باید تخصص گرا شود

در سربازی هر پارامتری مثل سن، تحصیلات و تخصص را در نظر بگیرید، پارامتری به نام پارتی و آشنایی نیز وجود دارد که از همه موارد دیگر مهمتر است. این مؤلفه آنقدر اهمیت دارد که می تواند عدالت را زیر سوال ببرد. این اتفاق از زمان تقسیم نیروها تا زمان ترخیص از خدمت ادامه دارد.

سردار کمالی: این مسائل ربطی به بسیج دانشجویی ندارد

سردار موسی کمالی در رابطه با انتقاد بسیج دانشگاه امام صادق (ع) از صدور مجوز سربازان برای جام ملت های آسیا اظهار داشت:‌ «نمی دانم این مساله چه ربطی به بسیج دانشگاه امام صادق (ع) دارد که بخواهد اصلا در این باره اظهارنظر کند. اینها یکسری بحث های عامیانه است که برخی دائما آن را مطرح می کنند. فکر می کنم یکسری افراد عادت کرده اند درباره هر موضوعی که به آنها ارتباطی ندارد هم ورود کنند.»

فوتبالیست بودن یعنی مصونیت در برابر قانون!؟

ما به حکم عقل و عدالت و انصاف، هیچ قرابتی بین رفتار فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح-حضرت­عالی- در پاسخ به درخواست عجیب وزیر ورزش و جوانان در صدور مجوز خروج برخی از این افراد، و عدالتی که در شأن گفتمان انقلاب اسلامی است نمی‌بینیم و به وظیفه مطالبه‌گری که از طرف رهبر انقلاب به همه‌ی دانشجویان سپرده شده است عمل کرده و خواستار پاسخ به این سوال هستیم که آیا واقعاً این رفتار مجوزی برای ارتکاب جرایمی از این دست از این پس نخواهد شد؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.