عکس: مغازه دعانویسی درافغانستان

با اینکه جامعه افغانستان شاهد ظهور نسل جوان و روشن‌فکر است، اما باز هم عده‌ای دعانویسی را شغل خود قرار داده و برخی‌ معتقدند که آنان درد مردم را درمان می‌کنند.

مهندسین خرافاتی در دانشگاه شریف

میزبانی نشستی شبه علمی و در تقابل با بدیهیات و اصول اولیه علمی از سوی فارغ التحصیلان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور با رنگ و لعاب شبه علمی « دانش آسترولوژی» که اساسی جز باور خرافی به پیش‌بینی شخصیت و رفتار افراد و اتفاقات با بررسی مکان اجرام آسمانی ندارد، موئدی بر این امر است که سوادآموزی و گسترش آموزش حتی در بالاترین سطوح آن بدون توجه به مبانی و اصول علمی نمی تواند جامعه را از آفات جهل و خرافه نجات دهد.

سیاستمداران ایرانی و عالم ماورا

«نمی‌دانم چگونه شده است که امسال در ماه رمضان امام را زیاد خواب می‌دیدم‎؛ البته در طول سال معمولاً گاهی خواب ایشان می‌بینم، اما قبلا امام را در حالت حیات می‌دیدم. در ماه رمضان امسال معمولاً خواب امام را بعد از هنگام سحر، گاهی در حال سخنرانی، درس یا مانند وقتی به محضرشان می‌رسیدیم، مشاهده می‌کردم و گاهی هم با علم به اینکه ایشان در حیات نیستند خوابشان را می‌دیدم که این حالت دوم خیلی برایم تازگی دارد…»

فقر و خرافات، این بدخیم‌های اجتماعی

عوامل و زمینه های خرافه گرایی در ایران زیاد است، اما مهم ترین آنها فقر، جهل، سادگی، اعتماد و تقلید، سودآوری و فایده بخشی، عافیت طلبی آگاهان است.

روش خاص قرآن برای مبارزه با خرافات

قرآن کریم از چند جهت به پیشگیری از عقاید سخیف می‌پردازد: نهادینه کردن تدبر و تفکر در عقاید، آزادی اندیشه، اهتمام به علم و دانش و بهره گیری از منابع گوناگون.

«عاقبتِ توهین شهروند امروز» با «عاقبتِ حمدِ محمود»

هفته نامه خبری – تحلیلی «شهروند امروز» در شماره آخر خود مطالب اهانت‌آمیزی را به رئیس‌جمهور نسبت داد که واکنش سخنگوی قوه قضاییه را به همراه داشت. حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در این باره گفت: از دادستانی تهران خواسته‌ام مطلب اهانت‌آمیز به رئیس‌جمهور در نشریه «شهروند امروز» را پیگیری کند.

غرفه‌هاي مروج خرافه در نمايشگاه قرآن حذف شدند

مدير بخش محصولات فرهنگي نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم گفت: تعداد غرفه‌هاي اين بخش را از 111 غرفه به 72 غرفه كاهش داديم تا علاوه بر حذف غرفه‌هايي كه اشاعه خرافات مي‌كردند، فضا براي آثار فاخر هنري ـ قرآني گسترش يابد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.