مشکل ایمان است!

گفتار های اخلاقی امام را کنار هم بگذارید تا ببینید چند بار امام گفته که «هرچه داریم را خدا داده است! این انقلاب را خدا پیروز کرد! خرمشهر را خدا آزاد کرد! ما بندگان ضعیف هستیم و هرچه داریم از اوست!»

روایتی از «رمضان» و عید فطر سال 61

روز ۱۴ تیر ۶۱ مینی‌بوس حامل نیروهای رزمنده به اهواز رسید. از سه‌راهی خرمشهر گذشت و در نزدیکی کارخانه نورد به سمت چپ پیچید و از روی ریل راه‌آهن سلانه سلانه وارد پایگاه شهید بهشتی شد.

ماجرای نبش قبر شهید بهنام محمدی

مادر شهید محمدی می‌گفت که بهنام هر شب به خوابش می‌آید و می‌گوید «من از دوستانم جا ماندم، مرا به مسجد سلیمان ببرید»؛ به اصرار مادر شهید، ایشان را سال ۹۰ نبش قبر کردند. با اجازه علما قرار بر این شد که پیکر ایشان از محل دفن به مسجد سلیمان انتقال پیدا کند.

روایت سردار علی فضلی از عملیات «کربلای4»

تصور نمی‌کردیم که در شب هم دشمن با هواپیما ساحل و عقبه ما را بمباران کند.لحظه‌های سختی بود و علی‌الظاهر کارها خوب پیش نمی‌رفت به نظرم رسید که بهتر است یکی از ما دوتا یعنی بنده یا سردار شهید یدالله کلهر به «قرارگاه قدس» برویم و آخرین وضعیت را جویا شویم…

ده عکس ماندگار از فتح خونین‌شهر

متاسفانه، بر خلاف تصور عمومی، از «عملیات الی بیت المقدس» و روند آزادسازی «خرمشهر» تصاویر زیادی در مخزن تاریخی این سرزمین باقی نمانده است و بسیاری از این نماها نیز بارها در رسانه های گروهی منتشر گردیده. این نقیصه را نیاید به حساب کم کاری دوربین به دستان در آن روزهای طوفانی گذاشت. شاید دغدغه ی آزادسازی خاکِ اشغال شده، کم‌تر برای صاحبان ذوق، مجالی برای اندیشیدن به ثبت و ضبط لحظات تاریخی باقی نمی گذاشت.

بازدید سینماگران از موزه‎دفاع‎مقدس خرمشهر

فیلم‌سازان و عکاسان حاضر در پنجاه ‌و دومین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه انجمن سینمای جوانان ـ اروند صبح امروز به همراه مسئولین انجمن سینمای جوانان ایران از موزه دفاع مقدس خرمشهر بازدید کردند.

چگونه کتاب «دا» بنویسیم؟

عده‌ای می‌گفتند: «این کتاب‌ها و این حرف‌ها دیگر خریداری ندارد. کسی سراغ این موضوعات نمی‌رود. نسل جدید حوصله خواندن این حرف‌ها را ندارد. کتاب‌های جنگ و دفاع مقدس، از همین ابتدا شکست‌خورده‌اند و حرف‌هایی از این دست.» اما ناگهان پدیده‌ای وارد دنیای ادبیات دفاع مقدس شد که تمام آن بافته‌های ذهنی و توهمات را باطل کرد…

شهید الله دادی هم پیام انتخابات را نگرفته بود؟

کشورمان در دهه چهارم چه عجیب شده است:

یکی کنار وزیر خارجه آمریکا قدم میزند تا فضای گرفته مذاکرات عوض شود

یکی کنار جهاد مغنیه با اسرائیل می جنگد تا ته مانده فضای تنفس اسرائیل تمام شود

هم‌زیستی مسالمت‌آمیز تولید و مونتاژ +عکس

نام گوشی‌‌های ایرانی GLX فرایندی صرفا تولید داخل را در ذهن تداعی می‌کند؛ اینجا واقعیت عیان است و قصدی نیز برای پنهان کردن واقعیت وجود ندارد؛ در کارخانه GLX تولید سنتی فناوری با هم‌زیستی مسالمت‌آمیز تولید و مونتاژ در جریان است.

آیت‌الله جمی: دربست در اختیار امامم

اخلاص و عشق او به امام (ره) بی‌حد بود. وی در مصاحبه گفته بود: «من دربست در اختیار حضرت امام خمینی (ره) هستم».