از خودکفایی در محصولات حیاتی کشاورزی غفلت نکنید

تحولات سیاسی و اقتصادی در کشور نباید موجب غفلت و از اولویت خارج شدن بخش کشاورزی گردد؛ چراکه به فرموده معمار کبیر انقلاب (ره) اساس و پایه استقلال در بخش‌های دیگر اقتصادی، دستیابی به خودکفایی در محصولات حیاتی کشاورزی است. بنابراین به‌مانند بسیاری از کشورهای جهان، کشاورزان و بخش کشاورزی ایران نیز باید مورد حمایت ویژه دولت محترم قرار گیرند.

گندم در کیسه دلالان و سیلوهای خالی

درحالیکه بیش از یک ماه از برداشت گندم در استان همدان می‌گذرد خبری از صف‌های کیلومتری کامیون‌ها برای تخلیه گندم در سیلو‌ها نیست و به رغم پیش بینی خرید ۳۵۰ هزار تنی، میزان گندم خریداری شده از کشاورزان همدانی تا چند روز گذشته کمتر از ۷۰ هزار تن بوده است.

انتقاد از قیمت پایین خرید تضمینی محصولات کشاورزی در مجلس

نماینده مردم فلاور‌جان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز اظهار داشت: قیمتی که دولت برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعلام کرده، متاسفانه حتی یک چهارم هزینه‌هایی که کشاورزان متحمل می‌شوند، ‌نیست.

افزایش شدید واردات گندم دور از انتظار نیست

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، چگونگی اجرای قانون خرید تضمینی محصول گندم را مورد بررسی قرار داد و اعلام کرد: افزایش شدید واردات گندم با تداوم روند کنونی خرید تضمینی دور از انتظار نیست.

کشاورزی را دیگر سیاسی نکنید

اين آماري كه مي دهند كه پياز زياد كاشتند، نه همچين چيزي نيست ، شما بپرسيد همين پياز نوبر جيرفت از روز اول به بازار اومد چه ميزان قيمت داشت،‌ آيا حتي يك كيلويي آنرا بالاي صد تومان خريدند. پس چرا چنين ادعاي مي كنند.

قيمت پايين خريد تضميني گندم امسال توليد را با مشكل روبرو می‌سازد

با توجه به اين كه در دنيا متوسط سن زدگي گندم دو درصد است وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون هماهنگي با جهاد، سال گذشته ميزان سن زدگي را به صفر رساند.

ای کاش مسئولان اندکی زیر آفتاب گرم کنار کشاورزان بایستند

طرح خرید تضمینی پیاز در مزارع جیرفت در حالی به اتمام رسیده است که بخش قابل توجهی از محصول پیاز در مزارع مانده است و کشاورزان به دلیل هزینه بالای برداشت محصول قادر به فروش پیاز نیستند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.