روسیه مشتری نفت ایران شد

روسیه به منظور تثبیت بازار نفت اورال خود در اروپا، مذاکراتی را به منظور خرید نفت از ایران آغاز کرده و پیشنهاد کرده است تا ایران طرح سوآپ معکوس نفت از جنوب به شمال کشور را راه‌اندازی کند.

انگیزه ‌اروپایی‌ها‌ برای ‌‌خرید نفت ‌ایران

برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی،‌ قراردادهای شبه مشارکت در تولید نفت به شرکت‌های هندی برای توسعه بعضی میادین ایرانی خلیج‌فارس پیشنهاد شده است.

دور زدن تحریم ایران به شیوه هندی

یک خبرگزاری غربی اعلام کرد که با متنفی شدن امکان پرداخت پول نفت صادارتی از ایران به هند از طریق ترکیه، دهلی با پرداخت روپیه بدهی خود به تهران را می پردازد.

کنیا قرارداد خرید نفت از ایران را لغو کرد

یک مقام عالی رتبه کنیا اعلام کرد که این کشور قرارداد خرید نفت از ایران را لغو کرده است.

آمریکا با تحریم علیه ایران، اروپا را به زانو درآورد

روزنامه ایتالیایی ایل جورناله نوشت: دولت اوباما از نظر ژئوپلتیک، ژئواکونومی و امنیت سوختی، به صورت خبیثانه‌ای ایتالیا را به زانو درآورده است. واشنگتن از ما می‌خواهد که از نفت ایران صرف نظر کنیم و از برخورد با ایران بر سر بستن تنگه هرمز ابایی ندارد..

قانون اوباما کدام یک از خریداران نفت ایران را تحریم میکند؟

با آغاز زمان اجرای قانون صوری تحریم خریداران نفت ایران از سوی امریکا، این کشور مجبور شد چین، بزرگترین وارد کننده نفت ایران و سنگاپور را از نیز از این قانون مستثنی کند….

ایران هشدار داد: واردات از کره جنوبی را متوقف می‌کنیم

سفیر ایران در سئول با اشاره به تصمیم کره جنوبی برای توقف واردات نفت ایران هشدار داد، ایران نیز در اقدامی متقابل ممکن است به طور کامل واردات از این کشور را متوقف نماید.

وزیر دارایی هند: پول نفت ایران از مالیات معاف است

وزیر دارایی هند می گوید که برای تسهیل در مبادلات نفتی با ایران، روپیه پرداختی به ایران را معاف از مالیات می کند.

چین برای خرید نفت ایران طلا را جایگزین دلار می کند

راهکارهای مختلف مانند استفاده از طلا و کالاهای مصرفی و واسطه ای و سرمایه ای و همچنین استفاده از ارز سایر کشورها مانند یوان، ریال، روپیه و… باعث می شود که ایران بتواند به مبادلات و معاملات خود با کشورهای جهان و مشتریان نفت خود ادامه دهد و تحریم های آمریکا قادر به قطع رابطه مشتریان ایران با نفت این کشور نخواهد بود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.