آب تا پایان سال در زاینده‌رود می‌ماند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ابراز امیدواری کرد که با توجه به تاکید رئیس جمهوری آب تا پایان سال در زاینده‌رود جریان داشته باشد.

بارندگی در زاینده‌رود به کمترین حد رسیده است

در برنامه «ثریا» عنوان شد: آمار نشان می‌دهد که در سال‌های 1350 حدود 70درصد تامین آب این ناحیه بصورت برف بوده است و نهایتا امروز این منبع تامین آب به 45 درصد رسیده است که از سیر نزولی شدیدی حکایت می‌کند.

امسال آب به سی و سه پل خواهد رسید

چرا برخی از صنایع بزرگ از این منطقه سردرآورده‌اند؛ وی در ادامه افزود: یکی از مدیران اجرایی رده بالای کشور می‌گفت که قرار بود در دهه 60 فولاد مبارکه به هرمزگان برود اما چون در آن زمان جنگ بود و فکر می‌کردیم که این صنایع، صنایع مادر است کمیته‌ای تخصصی شکل دادیم و در نهایت اصفهان پیش بینی شد و اتفاقا تنها پارامتری که بعنوان محدود کننده مطرح نبود، آب بود.

بزرگترین طومار جهان برای احیا زاینده‌رود

بزرگترین طومار جهان درباره آب زاینده رود در حال جمع آوری امضا در اصفهان است.

بحران‌آب‌شرب ‌دلیل‌ همگرایی سیاسیون اصفهان

مجدداً تأکید می‌نماییم ادامه وضع موجود و فقر و تهی‌دستی جمعیت عظیمی از حقابه‌داران نگرانی‌های اجتماعی زیادی را به وجود آورده است. از مردمی که نه نان دارند و نه آب و به اقدامات دولت، اميد بسته اند، آنگاه كه از عزم جدي دولت در رفع اين مصيبت مأيوس شوند چه انتظاري می‌توان داشت؟!

دلایل نمایندگان برای استیضاح وزیر نیرو

لذا نمایندگان اصفهان تصمیم به استیضاح وزیر نیرو گرفتند. 17 بند در این استیضاح وجود دارد و یکی از آن ها درباره سیاسی شدن مدیریت آب در این حوضه است.

معضل کمبود آب ملی است نه قومی و استانی

منابع آبي يك سرمايه براي استان هاست تا صنايع خود را شكوفا سازند و آب شرب مردم را تأمين كنند و زيبايي شهر را ارتقا بخشند، پس اين سرمايه ارزش زيادي براي مردم و مسئوليتن هر استاني دارد، اما ارزش اين اين سرمايه در برابر اتحاد و همدلي مردم استان هاي مجاور بسيار ناچيز است و اين واقعيتي است كه همه بايد به آن علم داشته باشيم.

اصفهان مشکل آب آشامیدنی دارد

مردم مظلوم و محترم استان یزد، هم ميهنان زجر کشیده و جان بر كف استان خورستان، همسايه هاي غيور و دلاور استان چهارمحال و بختياري، اصفهان مشکل آب آشامیدنی دارد! كشاورزي شرق و غرب اصفهان به نابودي كامل نزديك شد و مسئولين كشوري گفتند بودجه نداريم، اصفهان استان برخوردار است، خودش خودش را تأمين كند، اصفهان مشکل آب آشامیدنی دارد!

کرخه به سرنوشت زاینده‌رود دچار می‌شود؟

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: بر اثر خشکسالی‌های متوالی، پیش‌بینی می‌شود کرخه تا چند سال آینده به سرنوشت زاینده‌رود دچار شود.

مالک آب زاینده‌رود مشخص شده است

مالک آب زاینده‌رود از زمان گذشته مشخص بوده اما اکنون مردم اصفهان از آن محروم هستند و مردم چهارمحال و بختیاری به صورت ناصحیح آن را به بیابان‌ها می‌برند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.