بریده باد زبانی که شأن زهرا را تا حد نوحه‌سرایی پایین می‌آورد 

سخنرانی دانشمند محترم جناب آقای سیدعلی خامنه‌ای، مشهد، مسجد امام حسن علیه‌السلام

متن کامل خطبه غدیر خم با ترجمه فارسی

من پیام خدا را برایتان آشکار کرده تفهیم نمودم. و این علی است که پس از من شما را آگاه می کند. اینک شما را می خوانم که پس از پایان خطبه با من و سپس با علی دست دهید تا با او بیعت کرده به امامت او اقرار نمایید.

حاصل عمر قرائتی از زبان خودش

خطبه و سخنرانی را سنگین و سخت نگوییم، مطالب همه فهم و خلاصه بگوییم، در جلسات غیر ضروری شرکت نکنیم، از فرصت‌های عمرمان استفاده کنید، از تعطیلات استفاده کنیم، اصول عقاید را جدی بگیریم، به مقتضیات احوال مخاطبتان توجه کنیم، جایگاه و موقعیت مخاطب را در نظر بگیریم، تماس چهره به چهره داشته باشیم.

خطبه حضرت علی(ع) در نخستین روز ماه مبارک رمضان

حضرت علی(ع) در اولین روز ماه رمضان در مسجد کوفه ضمن ایراد خطبه‌ای زیبا در وصف ماه مبارک رمضان، به پیش‌بینی پیامبر اعظم(ص) درباره شهادت خویش در این ماه اشاره کرد.

متن کامل و ترجمه خطبه رسول اکرم در توصیف ماه مبارک رمضان

اى مردم! همانا ماه خدا، همراه با برکت و رحمت و آمرزش، به شما روى آورده است؛ ماهى که نزد خدا برترینِ ماه هاست و روز‌هایش برترینِ روز‌ها ، شب‌هایش برترینِ شب‌ها و ساعاتش برترینِ ساعات است.

حفظ مشروعیت ولی فقیه نیاز به اغراق ندارد

اما آسیبی که در این مرحله وجود دارد در افتادن به وادی غلو و اغراق برای حفظ مشروعیت رهبری است. آسیب هایی که نمونه اش را در سخنان برخی امامان جمعه و برخی اهل منبر مشاهده نمودیم. این اغراق ها نه تنها کمکی به حفظ و بازتولید مشروعیت نمی کند بلکه آسیبی جدی به تصور مردم وارد می کند و مصداق همان بد دفاع کردن است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.